×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Izsludināts jauns iepirkums Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai (2)

Projekta vizualizācijaProjekta vizualizācija

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) ir izsludinājusi jaunu iepirkumu “Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, izveide”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Pretendentiem savi pieteikumi konkursā jāiesniedz līdz 2016.gada 19.janvārim.

Šādu pašu iepirkumu VNĪ izsludināja jau šā gada aprīlī, taču 30.septembrī to pārtrauca, jo nolikumā tika veikti būtiski grozījumi. VNĪ pārstāvis Arnis Blodons jau toreiz solīja, ka iepirkums tiks izsludināts atkārtoti.

Kā iepriekš norādīja VNĪ būvniecības projektu vadītājs Aivars Mirkšs, līgumu ar būvnieku, kurš būs uzvarējis konkursā par “Nākotnes nama” būvniecību, bija plānots noslēgt septembrī un bija paredzēts, ka būvniecība ilgs 14 mēnešus.

Mirkšs norādīja, ka Okupācijas muzeja rekonstrukcijā pašlaik VNĪ iekļāvušies valdības piešķirto līdzekļu robežās līdz 4,5 miljoniem eiro. Tomēr, ja būvniecība neiekļausies noteiktajos termiņos, tāme var pieaugt. “Jo ātrāk sākas būvniecība, jo izmaksas ir mazākas,” komentēja Blodons.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz 8.septembrī būvvaldē saņemto negatīvo Rīgas pilsētas arhitekta atzinumu par būvniecības ieceri ēkas pārbūvei Latviešu strēlnieku laukumā 1 un ieteikumu neizsniegt būvatļauju tās realizācijai, attīstītājam bija nepieciešams veikt ieceres risinājumu korekcijas.

Ņemot vērā būvniecības aizkavēšanos, valdība novembra sākumā nolēma, ka Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un tā piebūves – Nākotnes nama – 1.kārtas būvniecības darbu pabeigšanas termiņš ir 2017.gada 30.septembris un 2.kārtas būvniecības darbiem, arī tēlniecības mākslas darbam, pabeigšanas termiņš ir 2018.gada 30.marts.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs atzinumu par Okupācijas muzeja piebūves būvniecības projektu Rīgas pilsētas būvvaldei sniegs līdz 2016.gada 15.janvārim, toties būvvaldei savs galīgais lēmums par būvatļaujas izsniegšanu jāpieņem līdz 25.janvārim.

Pret piebūves īstenošanu iestājušies tādi arhitekti kā Zaiga Gaile un Andis Sīlis, uzsverot Okupācijas muzeja ēkas kultūrvēsturisko vērtību. Tajā pašā laikā gan kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan demisiju izteikusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atbalsta piebūves īstenošanu. Arī Rīgas mērs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs pauduši, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. šī padomju savienības sērga ir jānojauc un jāpārvāc uz citu vietu Rīgā, vai Latvijā! Piem., tur pie Salaspils koncentrācijas nometnes. Bet prom no Vecrīgas sejas! Šī kaste bojā visu skatu! Šī kaste aizsedz Vecrīgu! Šodienas Latvijai un itīpaši visiem jauniem cilvēkiem sākot ar 30 gadiem un uz augšu/jaunākiem – šī kaste Vispār neko neizsaka, nenozīmē! Visā citā Mēs visi, arī tie kuriem tagad pāri 20 izjūtam, līdz aknām jūtam Pēcpadomju sekas! Lielāka daļa 20-25 gadīgie, šodien Nevar atrast sev tīkamu, interesantu ikdienu! Tas tapēc, ka Mēs esam bijuši Komunistiem Okupēti un Neatkarības gados Nekas nav izdarīts, lai šī Sērga aizvāktos no Latvijas teritorijas/ikdienas! Un tie tur, neliekas mierā tagad ar to Okupācijas kasti! Kāds no viņas paplašināšanas būs paēdušāks, vai ieraudzīs Labklājību Latvijā! Tieši tajā vietā no debesīm nokāpjot Labklājībai! Aizvāciet prom šo kasti! Muzejoties variet citur!

    • Vai tiki jau pie karotes? Neesi dzirdējis, ka pie Krišnas tempļa Kr. Barona ielā dala putru par velti? Pasteidzies, ka nenokavē!!

Draugiem Facebook Twitter Google+