Izsolē pieļauti pārkāpumi 0

Biju parādā par dzīvokli, kuru iegādājos uz kredīta, ieķīlājot bankā, tāpēc banka caur tiesu piedzina no manis šo summu. Tiesu izpildītājs rīkoja dzīvokļa izsoli, un otrajā reizē to par minimālu cenu nopirka kaimiņiene, kura zināja par manām finansiālajām problēmām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Es no tiesu izpildītāja saņēmu tikai vienu paziņojumu par pirmo izsoli, kurā bija norādīts, ka gadījumā, ja neviens šo dzīvokli nepirks, būs arī trešā izsole. Vai tiesu izpildītājs rīkojās likumīgi, man neko iepriekš nepaziņojot par otro izsoli? 
Mārīte Rīgā

 

Jurists Aleksandrs Čičerins skaidro, ka, uzsākot tiesas nolēmuma piespiedu izpildi, zvērinātam tiesu izpildītājam ierakstītā pasta sūtījumā bija jānosūta parādniekam paziņojums par pienākumu izpildīt nolēmumu (Civilprocesa likuma 555. pants), kā arī paziņojums par parāda nokārtošanu ar norādi, ka turpmākā piedziņa tiks vērsta uz ieķīlāto nekustamo īpašumu (600. pants).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat bija jāsaņem arī paziņojums par veikto dzīvokļa novērtējumu, un jums bija tiesības 10 dienu laikā lūgt atkārtotu novērtēšanu, ja uzskatāt, ka šis ir nesamērīgi zems.

Zvērināta tiesu izpildītāja paziņojums, ka būs arī trešā izsole, nav likumīgs, jo Civilprocesa likuma 616. pants nosaka: ja pirmā izsole nav notikusi, otro izsoli izziņo un rīko, ievērojot pirmās izsoles noteikumus.

Turklāt nekustamā īpašuma solīšana sākas no summas, kas ir 75 % no sākumcenas pirmajā izsolē. Ja otrā izsole nav notikusi un neviens nav vēlējies paturēt nekustamo īpašumu sev, tas paliek iepriekšējā īpašnieka īpašumā un piedziņas atzīmi zemesgrāmatā dzēš.

Tas nozīmē, ka varat griezties tiesā ar sūdzību par zvērināta tiesu izpildītāja rīcību un izsoles atzīšanu par spēkā neesošu. Civilprocesa likums nosaka, ka izsoli atzīst par spēkā neesošu, ja:

• kādam nepamatoti nav atļauts piedalīties izsolē vai nepareizi atraidīts kāds pārsolījums;

• nekustamo īpašumu nopirkusi persona, kura nav bijusi tiesīga piedalīties izsolē;

• nekustamais īpašums pārdots pirms termiņa, kāds noteikts paziņojumā par pārdošanu;

• piedzinējs vai solītājs rīkojušies ļaunprātīgi;

• vēršot piedziņu uz nekustamo īpašumu, tiesu izpildītājs pieļāvis būtiskus procesuālus pārkāpumus vai konstatēti citi būtiski apstākļi, kas nepieļauj nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz pircēja vārda.

Sūdzību par tiesu izpildītāja rīcību, kas ļauj prasīt izsoles atzīšanu par spēkā neesošu, 10 dienu laikā no izsoles dienas var iesniegt apgabaltiesā, ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu. Ja nolēmums būs pozitīvs, būs atkārtota izsole pēc tās noteikumiem, kura atzīta par spēkā neesošu.

Reklāma
Reklāma

Sūdzībā jānorāda visi tiesu izpildītāja pieļautie procesuālie pārkāpumi – likumā noteikto paziņojumu nenosūtīšana, nelikumīgā norāde uz trešo izsoli, ka solītājs ir rīkojies ļaunprātīgi, jo īpašuma ieguvēja ir kaimiņiene, kura bija informēta par jūsu finansiālajām problēmām, tāpēc arī izsolē saņemtā summa ir neatbilstoši zema.