Kultūra
Māksla

Izstāde “Vizionārās struktūras” nākamgad ceļos uz Briseli 16

Foto: LETA

2015. gada pavasarī izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” ceļos uz mākslu centru Bozar Briselē, kur būs skatāma no 13. februāra līdz 31. maijam, šodien pavēstija Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Mākslu centrs Bozar ir viena no nozīmīgākajām mākslas un kultūras norišu vietām Beļģijas galvaspilsētā. Izstādi Beļģijā organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas ietvaros, un tā ļaus ar spilgtām Latvijas avangarda mākslas vērtībām iepazīstināt starptautisku auditoriju.

Mākslu centra Bozar ēka, kas būvēta Art Deco stilā 1922. gadā, ir beļģu kultūras un arhitektūras mantojuma šedevrs, tajā atrodas plašas izstāžu un multimediju telpas, teātra skatuve un koncertzāles. Ik gadu Bozar tiek īstenota plaša, starptautiska kultūras un mākslas aktivitāšu programma – aptuveni divdesmit laikmetīgās un citu laika periodu mākslas izstādes, laikmetīgā teātra un dejas izrādes, aktīva mūzikas, kino, literatūras, arhitektūras programma no visas pasaules.

Šī gada sākumā Bozar izstāžu programmā bija iekļautas tādu mākslas pasaulē nozīmīgu vārdu kā lietuviešu izcelsmes amerikāņu avangarda klasiķa Jona Meka, vācu mākslinieces Izas Genckenas, britu videomākslinieka Stīva Makvīna, tēlnieka Aniša Kapūra vērienīgas retrospekcijas.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” Bozar mākslu centrā tika izvēlēta kā spilgts notikums, kas iepazīstina ar Latvijas kā Eiropas kultūrtelpas nozīmīgākajām vērtībām. Ekspozīcija Briseles auditorijai stāstu par Latvijas avangarda mākslu ļaus iepazīt caur pasaulē labi zināmo autoru – Gustava Kluča un Kārļa Johansona – darbiem, starptautiski mazāk zināmo padomju perioda modernistu un vizionāru – Valda Celma, Jāņa Krieva un Artūra Riņķa – projektiem, un šodienas interesantāko laikmetīgās mākslas autoru – Ginta Gabrāna un Voldemāra Johansona – kompleksajiem mākslas, tehnoloģiju un zinātnes sintēzes darbiem.

Līdz 6. augustam izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” vēl skatāma tepat Rīgā – jaunajā Latvijas Nacionālas bibliotēkas ēkā. Izstādes apskates pirmspēdējā dienā, 5. augustā, plkst. 18.00 kuratore Ieva Astahovska vadīs ekskursiju cauri izstādes zālēm, apmeklētājus iepazīstinot ar izstādes autoriem, darbiem un to savstarpējām kopsakarībām. Ieeja izstādē ekskursijas ietvaros bez maksas.

Saistītie raksti

Līdz pat 6. augustam izstādes ekspozīcijas zālēs turpinās horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas notikums “Subjektīva parādība”. Horeogrāfe skar dažādu laika periodu dejas eksperimentos izmantotos paņēmienus, principus un metodes, kur liela loma ir gan instrumenta (cilvēka ķermeņa) izpētei, gan izmaiņām rādītāja un skatītāja attiecībās.

Notikuma “Subjektīva parādība” norises laiki: otrdien (05.08.) no 15:00 līdz 20:00; sestdien un trešdien (02.08., 06.08.) no 11:00 līdz 16:00.

Izstāde atvērta: otrdienās: 12.00 – 20.00; trešdienās: 11.00 – 19.00; ceturtdienās: 12.00 – 20.00; piektdienās: 11.00 – 19.00; sestdienās: 10.00 – 17.00. Svētdienās, pirmdienās slēgta. Ieejas maksa: 3 EUR; skolēniem, studentiem un pensionāriem: 1 EUR.

LA.lv