Viedokļi
Komentāri

Jā, Latvija nav liela valsts! 16


Jānis J. Dimants, Jr. M.D., ASV
Jānis J. Dimants, Jr. M.D., ASV
Foto – Timurs Subhankulovs

Jānis J. Dimants, Jr. M.D., ASV

Ja dzirdu apzīmējumu “mazā Latvija”, vēlos iebilst – kad mēs beigsim klanīties un pazemoties, sakot, ka Latvija ir maza. Pareizi būtu jāsaka – Latvija nav liela. Tas ir vienmēr jāuzsver, kad runājam par mūsu valsti. Eiropā vēl ir divdesmit viena valsts, kas ir mazāka (platības ziņā) par Latviju. Vai esam dzirdējuši, ka tiek uzsvērts un teikts, ka Šveice vai Beļģija ir mazas valstis? Ausīs griež, kad jādzird no valdības pārstāvjiem, kā arī bieži Saeimā pasprūk, ka Latvija ir maza valsts.

To vien mūsu nelabvēļi grib dzirdēt no mums, un to diemžēl sakām mēs paši. Tiešām kauns mani nomāc un pārņem, kad tas viss jādzird tik bieži un vēl no mūsu valsts vadītājiem. Cel augstāk galvu, latvieti!

Nestāvēsim un nepaliksim malā, bet gan vienmēr atgādināsim, kad iznāk runāt par Latviju, ka mēs neesam liela tauta, bet maza gan ne – tomēr Latvija nav liela. Nenostādīsim paši sevi visas pasaules priekšā negatīvā gaismā, bet gan vienmēr uzsvērsim, ka, jā, Latvija nav liela valsts. Diemžēl ir liela starpība starp mazu valsti vai nelielu valsti jau no psiholoģiskā viedokļa. Ja sakām “maza valsts ” – mēs to netieši nonicinām. Bet, sakot – nav liela valsts, mēs viņu turam cieņā un respektējam paši savās acīs, un to arī saredz visi pārējie.

LA.lv