×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Jānim Pauļukam veltītā izstāde

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz 29. jūnijam Mūkusalas Mākslas salona Lielajā un Mazajā zālē būs skatāma Latvijas padomju laika leģendārajam gleznotājam Jānim Pauļukam veltītā izstāde “Brāzmainais virtuozs”.

Daudzpusīgā mākslinieka Pauļuka (1906-1984) personība un māksla allaž ir bijusi apvīta ar leģendām un skandāliem, taču, neskatoties uz laika kolīzijām, viņš prata nosargāt un attīstīt savu neatkārtojamo māksliniecisko rokrakstu, ko vislabāk raksturo dinamisks, virtuozs triepiens un neierobežota, spilgtu krāsu palete.
No Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas veidotajā izstādē būs apskatāmi darbi no dažādiem daiļrades periodiem – 20.gadsimta 40.gadu urbānās ainavas, 50.gados gleznoti dabas skati, 60.gadu figurālās kompozīcijas, kuras atspoguļo mākslinieka mēģinājumu realizēt sociālisma laika tematiskās prasības, 80.gadu skičveidīgās, krāsainās pilsētainavas, kā arī daži portreti. Izstāde ļaus ieskatīties ne tikai viņa daiļradē, bet arī personībā, ko palīdzēs atklāt ekspozīcijā izvietotās dokumentālās filmas no 1981.gada un 1987.gada Latvijas Televīzijas ierakstiem.
Izstādes apmeklējums būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+