×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

“Zaķu” kļuvis mazāk. “LA” reidā ar biļešu kontrolieriem Rīgas sabiedriskajā transportā (5)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

No 20. februāra Rīgā stājušies spēkā jaunie sodi. Ja pasažieris sabiedrisko transportu izmanto bez samaksas vai biļetes, kontrolieris pasažierim piemēros šādu līgumsodu: soda samaksa uz vietas 20 eiro; rēķins par līgumsoda samaksu (pēcmaksa) 30 – 50 eiro.

Ja netiek veikta brauciena reģistrācija ar mēnešbiļetēm, braukšanas atlaidēm vai bezmaksas braucieni, soda samaksa uz vietas 3 eiro; rēķins par līgumsoda samaksu (pēcmaksa) 5 – 30 eiro

Avots: "Rīgas satiksme"

“Būs laba mācība, jo 20 eiro man ir diezgan liela nauda,” teic piektdienas vakarā galvaspilsētas sabiedriskajā transportā pieķertā bezbiļetniece, kura vēlējās palikt anonīma. Parasti viņa biļeti iegādājoties, šoreiz steigusies, neesot paguvusi to izdarīt. Viņai jāmaksā tik daudz, jo kopš 20. februāra “Rīgas satiksmes” (“RS”) autobusu, tramvaju un trolejbusu pasažieriem braukšana bez biļetes iznāk stipri dārgs pasākums – jāmaksā sods 20 – 50 eiro apmērā.

“Lai cik nepatīkama būtu situācija, apzinos, ka pie manas aizmāršības nav vainojami biļešu kontrolieri, turklāt ne jau viņi nosaka biļešu cenas,” spriež sodītā rīdziniece, kurai pret kontroles darbiniekiem neesot nekādu iebildumu – viņi vienkārši dara savu darbu.

Bezbiļetnieku mazāk

Dienā, kad stājas spēkā jaunie sodi bezbiļetniekiem, vairākas stundas pavadu kopā ar “RS” biļešu kontrolieru brigādi – Maksimu Romančuku un Ilzi Vucinu. Šī reida laikā atklājas vien daži “zaķi”, kuriem tiek izrakstītas soda kvītis. Arī biļešu kontroliere I. Vucina secina: “Kopš biļešu cenas sabiedriskajā transportā paaugstinātas, bezbiļetnieku kļuvis mazāk.” Atgādināšu, ka biļešu cena Rīgas sabiedriskajā transportā tika pacelta 1. februārī no 0,60 līdz 1,15 eiro par braucienu. Bet 20 dienas pēc tam stājušies spēkā arī jaunie sodi. Jāņem arī vērā, ka daudzi rīdzinieki pagaidām vēl izmanto iepriekš iegādātās biļetes, kas ļauj braukt par veco cenu – 60 eirocentiem. Šāda iespēja ir līdz februāra beigām. No 1. marta par neizlietotajām biļetēm “RS” klientu centros varēs atgūt naudu, bet braukšanai tās vairs nebūs derīgas.

“Manuprāt, jaunā biļešu cenu politika ir vairojusi mēnešbiļešu īpašnieku skaitu. Tas ir loģiski, jo ilgtermiņā mēnešbiļetes sanāk lētāks un izdevīgāks ieguldījums,” vērtē I. Vucina, piebilsot, ka tie ir tikai viņas pirmie novērojumi. Viņa novērojusi, ka bailes no iespējamā soda disciplinējušas arī, piemēram, skolēnus. Lai arī viņiem par braucienu nav jāmaksā, tomēr e-talons ir jāreģistrē. Tagad šo pienākumu jaunieši veicot daudz apzinīgāk. Arī viņiem par nereģistrētu braucienu jāmaksā sods.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ar policiju kauties neiesaku,bet kontrolieri un tie nodzērušies apsarģeļi ir PRIVĀTPERSONAS. 😀

  2. bet man riebjas tie netīrie smirdīgie druknie zaķi līkām kājām zemām šasijām, kas neļauj ne iekāpt ne izkāpt un vēl ievēl ušakovus

  3. Muļķības.Bomži kā brauca tā brauks. Pa vienu galu izmet pa otru ielien.Maksās sodu tikai aizmāršīgie.
    Sods 20 Eiro, vēlāk lielāks. ja nē tad tielāks.Tad tiesās un ko tad tiesas tiesās tos bomžus, kas guļ zem tilta, dārza mājiņās un mežā zem egles, kaķiem jāsmejas. Vai vispār Latvijā ir kāda bomžu uzskaite.Transportos nav kur apsēsties ja tu maksā stāvi kājās darba cilvēks. Pensionāri sēž, bezdarbnieki sēž, mazi bērni sēž. Tikai strādājošais nēģeris pēc darba maksā dārgi un stāv kājās.

  4. Paldies lietotņu zaķis.lv un rigaszaķis.lv izgudrotājiem-bezbiļetnieki vismaz zina ap kuru vietu kontrole grozās.Parējo izskaitļot jau nemaz nav tik grūti.Kas attiecas uz apsardzes darbiniekiem-būtu labāk kabataszagļus pa transportu ķerstījuši,man šorīt viena tāda ar diezgan nodzertu purnu gandrīz mobīlo no kabatas izvilka.Kur tad bija slavenā apsardze??? Palīdzēja kontrolieriem izsist sodu no kāda bezbiļetnieka!!!

  5. Laikam drīz jau piesaistīs arī kādu ar kalašņikovu. Būtu smieklīgi, ja nebūtu tik bēdīgi. Īstos noziedzniekus, piem.dzīvokļu apzadzējus neviens pat nepūlas meklēt, bet te- bezbiļetnieks tāds noziedznieks! Nav jau brīnums, tas parādās visās RD struktūrās- neadekvāti sodi par cilvēka aizmāršibu utt. Tad jau drīz par maizes kukuļa zādzību veikalā jāpiespriež nāves sods. Vai tad sodam nav jābūt samērojamam ar izdarīto? Nākošreiz uzliks 1000 eiro:(!

Draugiem Facebook Twitter Google+