×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Jaunas studiju programmas un mūžizglītība. LU rektora amatā apstiprina profesoru Indriķi Muižnieku

Foto: LETAFoto: LETA

Profesors Indriķis Muižnieks

Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā valdība otrdien apstiprinājusi profesoru Indriķi Muižnieku. Profesors rektora amata pienākumus sāks pildīt šā gada 4. augustā, portālu “La.lv” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Laura Zaharova.

Intervijā “Latvijas Avīzei” I.Muižnieks iepriekš atzinis: “Jārada jaunas studiju programmas – jau tagad tādas top, piemēram, enerģijas taupīšanas, kā arī biotehnoloģiju jomā. Otrs virziens studentu piesaistei – mūžizglītība.”

Kā zināms, priekšvēlēšanu programmā viņš solījis arī piesaistīt 2000 jaunus studentus. “Viena daļa no solītajiem 2000 varētu būt ārzemju studenti, tomēr vēlreiz uzsveru: LU pirmkārt paredzēta Latvijas studentiem un ārzemju studenti mums nekad nebūs prioritāte. Protams, ārzemju studenti noder, lai veidotu starptautiskāku studiju vidi,” intervijā teica profesors.

I. Muižnieks kopš 2000. gada ir LU zinātņu prorektors un patlaban arī Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs un profesors. Rektors ieguvis bioloģijas, bioloģijas un ķīmijas pasniedzēja kvalifikācija Latvijas Valsts Universitātē (tagad – LU) Bioloģijas fakultātē.

1997. gadā I. Muižnieks ieguvis habilitētā bioloģijas doktora zinātnisko grādu par darbu kopu “Dažu imūnmodulatoru mikrobioloģiskās sintēzes izpēte”, bet 1993. gadā nostrificēts Latvijas Republikas zinātņu doktora grāds bioloģijā par darbu, kas 1980. gadā aizstāvēts bioloģijas zinātņu kandidāta grāda iegūšanai mikrobioloģijā.

Pašreizējais LU rektors Mārcis Auziņš par augstskolas rektoru tika apstiprināts 2011. gadā. Saskaņā ar LU Satversmi rektoru ievēl uz četriem gadiem, līdz ar to augustā viņa rektora pilnvaras beigsies. Augstskolas Satversmes sapulce šā gada 4. jūnijā par universitātes rektoru ievēlēja Indriķi Muižnieku. Saskaņā ar Augstskolu likumā noteikto augstskolas ievēlēto rektoru pēc augstskolas dibinātāja ierosinājuma apstiprina Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+