×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Aptauja: Jaungada svinībām cilvēki tērēs mazāk nekā pērn (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas iedzīvotāji Jaungada sagaidīšanai šogad vidēji plāno tērēt 80 eiro jeb vidēji par 16 eiro mazāk nekā pērn.  Savukārt attiecībā par svinēšanas vietu vairāk nekā puse jeb 56% cilvēku 2015.gadu sagaidīs mājās ģimenes lokā, atklāj “4finance” sadarbībā ar SKDS veiktā aptauja.

“Lai gan ekonomikas izaugsmes rādītāji Latvijā šajā gadā bijuši vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā un palielinājušās arī iedzīvotāju darba algas, tomēr psiholoģiskie faktori līdz ar eiro ieviešanu likuši svētku tēriņiem atvēlēt mazāk. Vienlaikus gan kā interesants fakts jānorāda, ka šogad iedzīvotāji svētku dāvanām plāno tērēt vairāk nekā pagājušogad,” skaidro “4finance” izpilddirektors Toms Jurjevs.

“4finance” vadītājs norāda, ka, pieaugot iedzīvotāju vecumam (35 gadi un vairāk) un ienākumu līmenim, palielinās arī naudas summa, kas plānota Jaungada svinībām. Tērēt vairāk ir gatavi krievvalodīgie valsts iedzīvotāji, kuri 2015.gada sagaidīšanai atvēlēs vidēji 97.50 eiro jeb par 27 eiro vairāk nekā latviski runājošā sabiedrības daļa.

Svētku svinēšanai līdz 20 eiro plāno tērēt 11% respondentu, bet no 21 līdz 40 eiro šim mērķim atvēlēs 19% cilvēku. Izdevumus Jaungada svinībām, kas pārsniedz 100 eiro plānojuši gandrīz katrs sestais jeb 17%. Konkrētu tēriņu summu vēl nepilnu mēnesi līdz svinībām nav varējuši nosaukt 10% Latvijas iedzīvotāju.

No aptaujas datiem arī izriet, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju gadu miju turpinās sagaidīt mājās. Salīdzinot ar 2013. gada veiktā pētījuma datiem, mājās svinētāju skaits šogad pieaudzis par 6 procentiem, bet nemainīga daļa jeb 14% cilvēku svinēt dosies ciemos.

To cilvēku daļa, kas vēl nav izlēmusi, kur sagaidīt 2015.gada atnākšanu, šogad samazinājusies par 4 procentiem – proti, gandrīz katram piektajam jeb 19% (galvenokārt jauniešiem) pagaidām vēl nav Jaunā gada sagaidīšanas plānu. Apmeklēt svinīgu pasākumu plāno 4% respondentu, bet uz ārzemēm doties tikai 2%. Biežākie minētie galamērķi ir Lielbritānija, Igaunija, Krievija, Zviedrija, Vācija un Spānija.

Laika posmā no 4. līdz 8.decembrim pēc “4finance” pasūtījuma aptauju veica socioloģisko pētījuma centrs SKDS, un tajā piedalījās 1005 Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu ļoooooti liela ticamības pakāpe šim rakstam un kur nu vēl aptaujai!!!!

  2. A kā Tu vispār vari zināt, cik es tērēšu???!!! Vispirms sāksim ar to, ka es nevienam nestāstu, cik man kontā un makā ir nauda…
    Šādi “pierādījumi” ir mērījumiem un aptaujām ir tikai drauds un garants tam visam tikai neticēt! Piemēram, apgalvojums, ka Latvijas iedzīvotāji Jaungada sagaidīšanai šogad vidēji plāno tērēt 80 eiro jeb vidēji par 16 eiro mazāk nekā pērn. Es jau esmu iztērējis vairāk.

  3. tādas dāmas dēļ kā uz bildes – varētu tērēt arī vairāk, pat gari nedomājot…

  4. Nu ja, man kā iekšlietu ministrijas izdienas pensijas saņēmējai 5 iero būs liela summa svinību organizēšanai. Labi, ka to vēl varēšu atļauties.

Draugiem Facebook Twitter Google+