×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Jaungadu atzīmē «ledus vannā»


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Daudzviet pasaulē cilvēki jaunā gada iestāšanos atzīmēja, dodoties atspirdzinošā peldē upē, ezerā vai jūrā.
 Zemā gaisa un ūdens temperatūra nespēja atturēt sešus itāliešus no lēkšanas cauri Romai līkumojošajā Tibrā. Ik gadus – jau kopš 1946. gada – 1. janvārī ap pusdienas laiku bariņš romiešu jauna gada sākšanos atzīmē ar lēcienu aukstajā ūdenī.

 

Citam tas sanāca graciozi, citam neveiklāk, bet tradīcijai tiek sekots nu jau vairāk nekā pusgadsimtu, iepriecinot kā pašus lēcējus, tā pasākuma skatītājus, kuri upes krastā stāv, ģērbušies siltos ziemas mēteļos. Šogad Tibrā lēca arī Džuzepe Palmuli, kurš 1. janvāri šādi atzīmē jau divdesmit ceturto gadu pēc kārtas.

“Tas tiešām ir trakums, bet, tiklīdz esi ticis ārā no ūdens, sajūta ir brīnišķīga,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” sacīja nīderlandietis Tjerks Druens, kurš bija viens no tiem 36 tūkstošiem cilvēku, kas piedalījās “Jaungada nirienā” Ševeningenas pludmalē. Peldi Ziemeļu jūrā organizēja ziepju ražotāji “Unox”. Parīzei piedzīvojot siltāko gadu miju kopš 1883. gada, Ziemeļu jūrā pie Donkirkas, valdot karnevāla noskaņai, peldē devās dažādos raibos tērpos saģērbušies aptuveni četri simti franču. 1. janvāra pēcpusdienā Parīzē gaiss iesila līdz nedaudz virs 14 grādiem pēc Celsija, kas rūdītākajiem “roņiem” ir gluži vai vasarīgi apstākļi.

Tāpat Jaungada pelde netika aizmirsta Vācijā, kur netālu no Berlīnes esošajā Orankes ezerā devās nopeldēties vairāk nekā desmit rūdītu cilvēku. Viņi atzīst, ka šis ir lielisks veids, kā sākt jauno gadu. Ar “trako niršanu” 2012. gada sākšanos atzīmēja arī Skotijā, kur pārdesmit cilvēku piedalījās akcijā Riverfortas upē, kas ietek Ziemeļu jūrā. 
skrejiens_AFP_11

Tērpušies dažādos kostīmos, Jaungada peldi izbaudīja arī simtiem Vankūveras iedzīvotāju. Cits bija ģērbies kā Ziemassvētku vecītis, vēl kāds kā Betmens vai Elviss Preslijs. Spiegdami un kliegdami viņi pārskrēja pāri Angļu līča pludmalei un metās ledainajā ūdenī. Šādai tradīcijai Vankūverā ir jau 92 gadu ilgs mūžs. “Man patīk jauns sākums. Katru gadu ieskriet okeānā un pareizi sākt savu gadu,” vietējam laikrakstam “The Province” sacīja viens no peldes dalībniekiem Ārons Sedlers. Kāda dāma gan zvērēja neko tādu vairs neatkārtot, bet viens iesilis kungs pirms ieskriešanas okeānā ar smaidu atzina: “Vainīgs ir viskijs. Kanādiešu viskijs.”

Atspirdzinošu peldi jaunā gada pirmajā dienā ne-
smādēja arī daži desmiti ņujorkiešu, kuri, organizāciju “Polārlāču klubs” un “Ledlauži” iedvesmoti, devās apskalināties septiņus grādus pēc Celsija vēsajā Atlantijas okeānā. Peldes rīkotāji ir nevalstiskas organizācijas, kas palīdz vākt ziedojumus smagi slimiem cilvēkiem un vides aizsardzībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+