×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Jādomā, kā norisei “Satiec savu meistaru” nodrošināt ilglaicīgumu (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) ikgadējā akcija “Satiec savu meistaru!”, kas notiks šonedēļ no 27. līdz 29. martam, allaž raisījusi lielu interesi. Taču – kā būs ar tradīcijas ilglaicīgumu? Jau patlaban parādās dažas tendences, kas mudina par to piedomāt. Piemēram, akcija kļūst arvien “sievišķīgāka”, interesentiem piedāvā apgūt tradicionāli sieviešu amatus – aušanu, adīšanu, kulināriju… Otrkārt, tā īsti nav uztaustāma atgriezeniskā saite, LNKC operē, kaut ar visnotaļ rosinošiem, taču tikai atsevišķiem piemēriem.

Kā pietrūkst Zemgalē?

Ielūkojoties LNKC sagatavotajā tabulā, redzams, ka akcija pārklāj visu Latviju, tomēr neviendabīgi. Tradicionāli aktīva ir Vidzeme, Kurzeme, neslinko arī Latgale. Un šā fona pakūtra izskatās Zemgale. Iemesls? Nevienam nav zināms. Taču, protams, ir izņēmumi. Tā, piemēram, Zasā, kur akcijas sākumgados darbojās vienīgi keramiķi, tagad izveidojies amatniecības centrs “Rūme” ar visdažādāko seno amatu meistariem. Tieši amatniecības centri vai amatu mājas ir arī akcijas “Satiec savu meistaru!” spēka avoti un balsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diemžēl jāsaka ka šī informācija ir nedaudz kļūdaina šogad no augšzemes uz šo pasākumu ir pieteikušās rokdarbnieces no ”’Māras”. Kad es skatījos sarakstu viņas ir minētas pie Latgales.

Draugiem Facebook Twitter Google+