“Jelgava” nākamajā kārtā, “Spartakam” Eirokausi beigušies 0

Latvijas futbola komanda “Jelgava” ceturtdien savā laukumā mača beigu daļā atspēlēja vienu vārtu deficītu un cīnījās neizšķirti 2:2 (1:2) pret Islandes vicečempioniem Koubavogiras “Breidablik”, iekļūstot UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā, kur tiksies ar Slovākijas vicečempioni Bratislavas “Slovan”.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

Abu komandu pirmajā spēlē Islandē ar 3:2 uzvarēja Latvijas vienība, līdz ar to divu spēļu summā “Jelgava” guva panākumu ar 5:4.

Jelgavnieku izpildījumā mača sākums bija nervozs, desmitajā minūtē pretiniekiem radās pirmā labā izdevība gūt vārtus, bet nedaudz vēlāk spēcīgu sitienu atvairīja Kaspars Ikstens. Tomēr pēc brīža laukuma saimnieki izvirzījās vadībā, kad 16.minūtē lietuvietis Mindaugs Grigaravičs izskrēja pa labo malu un piespēlēja soda laukumā, kur veiksmīgi bumbu apstrādāja Daniils Turkovs un raidīja to vārtos.

Islandes komandas futbolisti turpināja spēlēt aktīvi un 31.minūtē izdevās panākt neizšķirtu. Jelgavnieki nesapratās savā soda laukumā un nepiesegts palika Elerts Hreinsons. Jau divas minūtes vēlāk jelgavnieki vēlreiz kļūdījās un tika piešķirts 11 metru soda sitiens, ko “Breidablik” rindās realizēja Daniels Bambergs.

Otrā puslaika sākumā bija visai maz reālu vārtu gūšanas momentu, līdz pretuzbrukumā tādu izveidoja Grigaravičs, kurš lielā ātrumā izskrēja pret vārtsargu, kuram izdevās atsist bumbu. Tomēr uzreiz sekoja stūra sitiens, pēc kura soda laukumā bumbu ieguva Abdulaja Dialo un Senegālas futbolists 70.minūtē no tuvas distances raidīja bumbu vārtos, panākot neizšķirtu 2:2, kas jelgavniekiem derēja divu spēļu summā.

Atlikušajā laikā “Jelgava” ar aktīvu aizsardzību traucēja pretiniekiem veidot uzbrukumus. Viesu komanda ļoti reti spēja nogādāt bumbu tuvu jelgavnieku vārtiem un laukuma saimniekiem izdevās noturēt vēlamo rezultātu līdz pat finālsvilpei.

LETA jau ziņoja, ka “Jelgava” pirms Eirokausiem sastāvu papildināja ar ilgstoši Latvijā dzīvojošo lietuvieti Mindaugu Grigaraviču, kurš pirmajā mačā pret “Breidablik” guva vārtus un asistēja divos komandas biedru vārtu guvumos, un arī atbildes spēlē bija viens no aktīvākajiem Latvijas kluba rindās.

“Jelgava” otrajā kārtā tiksies ar Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan”, kurai otrajā kārtā izdevies izdevies iekļūt bez atbildes spēles. “Slovan” pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Albānijas komandu Tirānas “Partizani”, taču šī vienība pārcelta uz UEFA Čempionu līgu, jo par spēļu sarunāšanu no Čempionu līgas tika diskvalificēta Albānijas čempionvienība Korčas “Skenderbeu”.

Savukārt, Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā ar 0:2 (0:1) zaudēja Baltkrievijas klubam Minskas “Dinamo”, atzīstot pretinieku pārākumu arī divu spēļu summā un noslēdzot dalību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Spartaks” pirmajā spēlē izbraukumā līdzīgā cīņā ar 1:2 piekāpās “Dinamo”, līdz ar to divu spēļu summā Latvijas klubs ar 1:4 piedzīvoja zaudējumu kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā.

Jau mača sākumā “Dinamo” piederēja pārsvars un 11.minūtē viesi atklāja rezultātu. Pēc tālas piespēles soda laukumā vārtus ar galvu guva Vladimirs Hvaščinskis, pārceļot bumbu pāri jūrmalnieku vārtsargam Vladislavam Kurakinam.

“Spartaks” centās gūt vārtus ar tālsitieniem, tomēr Jevgeņija Kazačoka un Ridvaru Adejemo mēģinājumi nebija sekmīgi. No vārtu priekšas pa bumbu netrāpīja arī Pāvels Mihadjuks.

Pirmā puslaika beigās gar pašu vārtu stabu garām sita Kazačoks, kurš izpelnījies “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas jūnija labākā spēlētāja balvu.

“Dinamo” otrā puslaika sākumā trāpīja pa vārtu stabu, tikmēr jūrmalniekiem spēle uzbrukumā nevedās un cerības atspēlēties kļuva ar vien mazākas.

Mača kompensācijas laikā otro reizi šajā mačā “Spartaka” vārtos bumbu ieraidīja Lībijas futbolists Munirs Muhameds. Galotnē bumbu pretinieku vārtos ieraidīja arī baltkrievs Dmitrijs Platonovs, taču jūrmalnieku līderim tika fiksēta aizmugure un goda vārti netika skaitīti.