×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Jelgavā var izmēģināt “sliežu velosipēdu” jeb velodrezīnu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Jelgavā atklājot jauno ekspozīciju “No semafora līdz dispečervadībai”, ikvienam jelgavniekam un pilsētas viesim četras dienas – no 9. līdz 12. jūlijam – piedāvā aizraujošu iespēju izmēģināt sliežu velosipēdu – vēsturiski autentisku dzelzceļnieku spēkratu jeb velodrezīnu, portālu “LA.lv” informēja A/S “Latvijas dzelzceļš”.

Turklāt 12. jūlijā īpaši tiek aicināti pirmā Jelgavas pilsētas pusmaratona dalībnieki, lai pirms atbildīgā starta iesildītos, minot vēsturiskā “trenažiera” pedāļus – pusmaratona dalībniekiem un skolēniem ieeja muzejā un pedāļu mīšana būs bez maksas.

Muzejā, kas atrodas Jelgavā, Stacijas ielā 3, no 9.jūlija būs iespējams aplūkot jaunu, vēsturiski mūsdienīgu ekspozīciju “No semafora līdz dispečervadībai”, kuras galvenais varonis ir stacijas dežurants. Viņa pārziņā ir gan droša vilcienu kustība, gan stacijas ikdienas dzīve. Ekspozīcijā apskatāmas dažādas ierīces, kas kalpojušas vilcienu kustībai.

Iepazīstoties ar ekspozīciju varēs atrast atbildes uz jautājumiem – kā vilcieni nokļūst no vienas stacijas līdz otrai, kāpēc tie nesaskrienas, kā zina pa kurām sliedēm jābrauc, ko nozīmē sarkanā, zaļā un mēness baltā krāsa luksoforos un kāpēc Jelgavā ir Prohorova iela. Ekspozīcijas košākais un ekspresīvākais elements ir mākslinieka Raita Junkera radītais sienas gleznojums.

Skolēniem un pusmaratona dalībniekiem (uzrādot dalības numuru) ieeja Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Jelgavā no 9. līdz 26.jūlijam BEZ MAKSAS. Pieaugušajiem ieejas maksa muzejā: 1,42 eiro, pensionāriem un studentiem: 0,71 eiro.

Dzelzceļa muzeja Jelgavā darba laiki:
9. jūlijā: 11:00 – 15:00
10.jūlijā: 13:00 – 18:00
11.jūlijā: 11:00 – 13:00
12.jūlijā: 11:00 – 19:00

Papildus informācija atrodama Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja mājas lapā www.railwaymuseum.lv, kā arī uzzināma pa tālruņiem 67232511 un 63096494.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jaa nu kruta kruta.

    Tikai esmu bijis Vaacijaa. Kur piemeeram vesela kaartiiga (vairs nevajadziiga) dzelzcelja liinija atdota tuuristiem braukshanai ar dreziinaam.

    Suunu ciemaa taadas veikli nopleesh un nodod luuzhnos.

Draugiem Facebook Twitter Google+