×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Jelgavas novada vadītājam piespriež naudas sodu par kaušanos; viņš spriedumu pārsūdzēs (11)

caune_ziedonis2

Tiesa Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (ZZS) piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, aģentūrai LETA apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers. Novada mērs Jelgavas tiesas spriedumu pārsūdzēs, norāda viņa pārstāvis.

Tiesa atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret Cauni, informē Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Tāpat tiesa atzina politiķi par vainīgu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā, iesitot pa seju. Viņam piespriests 280 eiro naudas sods.

Caune atzīts par vainīgu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā 167.2.’ panta pirmajā daļā paredzētā administratīvi sodāmā pārkāpuma izdarīšanā, skaidro Grinšpone. Kodekss nosaka, ka par maznozīmīga miesas bojājuma, kas izraisījis īslaicīgas, maznozīmīgas sekas, bet nav izraisījis veselības traucējumu vai vispārējo darbspēju zaudējumu, tīšu nodarīšanu uzliek naudas sodu no divsimt desmit līdz četrsimt trīsdesmit eiro.

Meimers atzīst, ka ar spriedumu ir apmierināts daļēji, jo tiesa ir noraidījusi prasību par morālā kaitējuma kompensāciju, taču par to pret Cauni, iespējams, tiks celta prasība civiltiesiskā kārtībā. Tiesā Gromovs prasīja morālo kompensāciju 5000 eiro apmērā.

Tiesa nopratinājusi lieciniekus, pārbaudījusi pierādījumus, tāpēc, cietušā pārstāvja ieskatā, bijusi objektīva. “Caunes rīcība neatbilst morāles pamatprincipiem un ir prettiesiska, viņš ir amatpersona, kurai jārada priekšstats citiem,” uzvēra Meimers.

“Tāpat tiesa norāda, ka arī pašvaldības policijas darbinieku rīcība konflikta laikā nebija korekta,” piebilda Meimers.

Ar spriedumu nav apmierināts Caune. Viņa pārstāvis Aivo Leimanis aģentūrai LETA apstiprināja, ka Caune izmantos savas tiesības un pārsūdzēs tiesas spriedumu Zemgales apgabaltiesā pilnā apmērā. Novada vadītājs uzskata, ka tiesa nav bijusi taisnīga un objektīva, vērtējot lietā esošos pierādījumus.

Grinšpone apstiprina, ka tiesības pārsūdzēt spriedumu ir līdz 12.aprīlim, bet pašlaik lietā apelācijas sūdzības nav iesniegtas.

Jau ziņots, ka konflikts starp Cauni un jaunieti, kurš apvainots agresīvā automašīnas vadīšanā, notika pērn 26. jūnijā Vircavas pagastā. Caune, kurš jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos publiskos skandālos, jaunietim iesitis.

Pēc konflikta policijā saņemta sūdzība, ka Caune piekāvis jaunieti, savukārt no pašvaldības vadītāja saņemts paskaidrojums, ka jaunieši agresīvi vadījuši auto, bojājot ielu un radot draudus cilvēkiem.

Caune iepriekš publiski skaidroja, ka “personīgi reaģējis uz jauniešu nelikumīgu rīcību novada teritorijā un iesaistījis pašvaldības policiju”, bet plašāk notikušo nekomentēja.

Valsts policija pagājušā gada beigās nolēma izbeigt administratīvo lietu pret Cauni. Cietušais jaunietis pret Cauni vērsies tiesā.

Caune jau iepriekš iemantojis skandalozu slavu saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par medībām un piknikiem darba laikā, kā arī citiem ētikas pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tas Gromovs tik ņirdza par tiesas stulbumu, kurus kā gribi var locīt…Protams par naudu!

  Mazzlaukos, kur Caune pārmācīja šo ībli gromovu, agresīvi braucēji vairs nebija manīti, šopavasar tie atkal …ir parādījušies Mazlaukos.
  Jaunie skaidri redzēja dzīvajā, ka tiesas .. ir stulbas, tāpēc daudz neraustās un dragā tālāk …

 2. Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieka lēmumu par administratīvā pārkāpuma lietas izbeigšanu pret Z.Cauni pārkāpuma neesamības dēļ (pirms tam tādu pašu lēmumu pieņēma Dobeles iecirkņa priekšnieks) Jelgavas tiesa atcēlusi pilnībā. Proti, tiesnese Laila Fogele uzskata, ka Z.Caune ir vainīgs tīšu un maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā (šis pārkāpums nav radījis ilgstošus veselības traucējumus vai darbaspēju zaudējumu) I.Gromovam.
  .. kauns nav par šādu lēmumu?

 3. Tiesa atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieka Zigmunda Januševska lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret {Jelgavas novada domes priekšsēdētāju Ziedoni} Cauni, informē Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
  ..!

 4. iesa Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (ZZS) piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, aģentūrai LETA apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers. Novada mērs Jelgavas tiesas spriedumu pārsūdzēs, norāda viņa pārstāvis.
  ———————————-
  redz kārtējam ATSALDENIM ir tiesības, bet vecim, kurš vēlas ieviest kārtību, lai NOMIERINĀTU atsaldeni uzlikts sods?
  Cik ilgi KORUMPĒTĀS tiesas padlas NEGODĪGI tiesās, veģetējot uz NODOKĻU maksātāju rēķina, a?
  PADZĪT palietotās korumpētās govis!
  Obligāti Caunes k-gs, PĀRSŪDZIET šo korumpēto padlu piespriesto sodu!
  Padla (tavs Gromovs pārtulkos, ja nezini, ko tas nozīmē!), CIK eiro šis iegrūda tavā trulajā purnā, a? Drīz vārds “tiesnesis” būs kā KORUMPĒTA cilvēka prototips!
  Ejot garām atliks tik iespļaut trulajā purnā un kā zinātāji no iekšām saka, 75 % gadījumu tas būs nekļūdīgi!

 5. Šitas cilvēks ir jāliek cietumā par pārēšanos.

  • A ko tu piečakarējies pie cilvēka fizioloģijas ? Tā , pa tupo , *resnu bildi* ieraudzīji un tev viss jau ir *skaidrs* ?
   Nezinu , kas ir un ko *izpilda* tas Caune , personīgi saskarties nav gadījies , arī attaisnot viņu ne par ko netaisos . BET ! (C)- I.Godmanis .
   Šodien ir tik daudz pārgalvīgu jauniešu , kuri ir pārliecināti par savām tiesībām…..Tālāk jau jūs visu zinait !
   Es nezinu , var būt tam Caunem arī ir kāds dēls , kurš atrausies pa muti kkur Ludzā vai Brenguļos… Lai nu Dieviņš atrisina šo vienādojumu !

 6. Spriežot pēc foto, cilvēkam stipri jāpadomā par veselību. Vai nav grūti ikdienā?

  • Ieliec te savu foto , vecā *vēja pistole* , paskatīsimies uz atsauksmēm ! Visādi mazgadīgi *šmendriķi* varbūt apries , bet man var būt būs patīkami redzēt *vecu , pazīstamu seju* , ar kuru dejoju skolas izlaidumā *Silavas valsi* !

 7. Shmurgulji biezhi vien gan brauc gan dara daudzko citu, kas nebuutu pienjemams normaaliem cilveekiem un par aizraadiijumu sanjemsi no vinjiem tikai lamas un apnjirgshanu. Iedot pa muti taadiem nav briiv, bet citaadaadu valodu brashulji tachu nesaprot. Kaa riikoties?

 8. Vai tad turienes tauta ir tik īpatneja,ka mierīgi maksa nodokļus lai šādi zoniņi varētu mierīgu varētu apčurat demokrātiju.

  • Ar piķi pašlaik tā pavājāk . Cienījamā Temīda , nevarētu atlikt maksājumu uz vēlāku laiku ?
   Nez , par tām stirnām jau samaksāts ?

Draugiem Facebook Twitter Google+