Sports
Motoru sports

Jonass 4.vietā pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā 16


Arhīva foto. Pauls Jonass.
Arhīva foto. Pauls Jonass.
Foto – LETA/Zane Bitere

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Čehijā izcīnīja ceturto vietu sezonas 14.posma pirmajā braucienā.

Uzvaru braucienā izcīnīja Kevins Vlānderens no Nīderlandes, bet otrais palika ASV sportists Tomass Kovingtons. Trešajā vietā savukārt ierindojās Jonasa komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas.

Jonass uzvarētājam zaudēja 4,96 sekundes.

Svētdien dalībnieki veiks vēl arī otru braucienu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Jonass sestdien ieņēma vien 16.vietu kvalifikācijas braucienā.

Ātrākais kvalifikācijas braucienā bija Kovingtons, kuram Jonass pēc 13 apļiem zaudēja 56,8 sekundes.

Tikmēr otro vietu ieņēma beļģis Jago Gērtss, bet trešais bija dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonass piektajā aplī, tobrīd esot 12.vietā, piedzīvoja sadursmi ar Vlānderenu, noslīdot uz 24.vietu, tomēr pēdējos astoņos apļos viņš spēja pakāpties uz 16.pozīciju.

Ne pārāk sekmīgi kvalifikāciju veica arī Prado, kuram kopvērtējumā ir tikpat punktu cik latvietim. Spānis kvalifikācijā ieņēma desmito vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonasam un Prado pašlaik ir pa 550 punktiem, savukārt trešais ar 422 punktiem ir Olsens.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē Čehijas posma pirmajā finālbraucienā uzvaru izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, bet otrajā vietā ierindojās vēl viens “Red Bull KTM Factory Racing” braucējs Antonio Kairoli no Itālijas. Savukārt slovēnis Tims Gajsers palika trešajā pozīcijā.

Sestdien kvalifikācijā uzvarēja titulētais Kairoli, kurš aiz sevis atstāja Herlingsu, kamēr trešais palika Gajsers.

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis ar 583 punktiem ir Herlingss, kamēr otro vietu ar 559 punktiem ieņem Kairoli, bet trešais ar 447 punktiem ir Klēmāns Desaijs no Beļģijas, kurš kvalifikācijā bija piektais, bet pirmajā finālbraucienā – ceturtais.

Šīs sezonas 13 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras. Iepriekšējā etapā 8.jūlijā Indonēzijā, kur risinājās Āzijas “Grand Prix” izcīņa, viņš bija otrais.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.

Šajā sezonā tiks aizvadīti 20 posmi.

LA.lv