Pauls Jonass.
Foto – LETA

Jonass vairs nav līderis, Prado aizmūk 11 punktu tālumā 0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Čehijā izcīnīja ceturto vietu sezonas 14.posmā un kopvērtējumā zaudēja līdera godu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Jonass pirmajā braucienā bija ceturtajā vietā, bet uzvaru izcīnīja Kevins Vlānderens no Nīderlandes. Otrais palika ASV sportists Tomass Kovingtons un trešajā vietā savukārt ierindojās Jonasa komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas.

Jonass uzvarētājam zaudēja 4,96 sekundes.

Otrā brauciena ievadā Jonass ierindojās piektajā vietā, kamēr Prado bija līderis. Latvijas sportists sāka apdzīšanu un pēc neilga brīža jau bija trešais.

Brauciena gaitā avāriju piedzīvoja brits Bens Vatsons, kurš nebija spējīgs turpināt braucienu. Tikmēr labu sniegumu demonstrēja Vlānderens, kurš apsteidza Jonasu, bet Latvijas sportists finišā bija spiests ieņemt piekto pozīciju.

Otrajā braucienā uzvarēja Prado, otrais palika Kovingtons, trešo vietu ieņēma Vlānderens, bet ceturtais bija Olsens. Jonass līderim zaudēja 20,79 sekundes.

Līdz ar to Jonass ir zaudējis līderpozīciju, tajā nokļūstot Prado.

Jonass sestdien ieņēma vien 16.vietu kvalifikācijas braucienā.
Ātrākais kvalifikācijas braucienā bija Kovingtons, kuram Jonass pēc 13 apļiem zaudēja 56,8 sekundes.
Tikmēr otro vietu ieņēma beļģis Jago Gērtss, bet trešais bija dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonass piektajā aplī, tobrīd esot 12.vietā, piedzīvoja sadursmi ar Vlānderenu, noslīdot uz 24.vietu, tomēr pēdējos astoņos apļos viņš spēja pakāpties uz 16.pozīciju.

Ne pārāk sekmīgi kvalifikāciju veica arī Prado, kuram kopvērtējumā ir tikpat punktu cik latvietim. Spānis kvalifikācijā ieņēma desmito vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Prado pašlaik ir pa 595 punkti, bet Jonass ir otrajā vietā ar 584 punktiem. Savukārt trešais ar 454 punktiem ir Olsens.