Latvijā
Politika

Judins un Sudraba skaidrojas par pielaidi valsts noslēpumam 6

Saeimas deputāts Andrejs Judins. Foto – LETA

Deputāts Andrejs Judins, atsaucoties uz “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas protokolu, pārmet tās vadītājai Ingunai Sudrabai (NSL) neprecīzi sniegto informāciju par viņas pielaidi valsts noslēpumam.

Judins šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta panorāma”, kā arī iepriekš sociālajos tīklos vērsis uzmanību, ka Sudraba, atbildot uz jautājumu par pielaidi valsts noslēpumam, sacījusi, ka viņai tā esot jau sen. Šāda atbilde norādīta komisijas sēdes protokolā, ko Sudraba parakstījusi kā komisijas vadītāja.

Vienlaikus Judins akcentē, ka Sudrabai, pildot deputātes pienākumus, pielaides valsts noslēpumam neesot bijis. Politiķis pieļauj, ka pielaide Sudrabai ir bijusi, kad viņa strādāja citos amatos. Judins arī uzsver, ka likums paredz atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijai.

Savukārt Sudraba raidījumā “Rīta panorāma” atbildēja, ka nepamanīja šo neprecizitāti komisijas protokolā. Deputāte apgalvoja – viņa komisijas sēdē teikusi, ka pielaide vienmēr ir bijusi, kad bija nepieciešama. Viņa arī atvainojās Judinam, ka “sagādāja nepatīkamu situāciju un stresu” ar šo kļūdu komisijas sēdes protokolā.

Saistītie raksti

Politiķe skaidroja, ka paļāvusies uz tiem, kas protokolu ir sagatavojuši, un uzreiz to parakstījusi. Sudraba arī atzina, ka tā ir viņas kļūda, no kuras “ļoti mācīsies”.

Kā ziņots, iepriekš Judins un Sudraba kandidēja uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu, taču vairākums atbalstīja Sudrabu. Pēc politiķes apstiprināšanas komisijas vadītājas amatā ir izskanējušas arī bažas par politiķes spēju objektīvi vadīt izmeklēšanu, ņemot vērā, ka “oligarhu sarunās” tiek pieminēta arī viņa. Pati Sudraba gan norāda, ka šos izteikumus pauž tie, kuriem ir bail no parlamentārās izmeklēšanas gaidāmajiem rezultātiem.

LA.lv