×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. maijs, 2017
Drukāt

Anda Līce: Vai jums nav apnikusi valsts izlaupīšana? (24)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Brīvības pieminekļa remontam ir vajadzīgi 200 000 eiro, summa, kuras neesot nedz valstij, nedz Rīgas domei. Līdzpilsoņi, vai tiešām jūs tam ticat? Ielūkojieties politiķu, viņu padomnieku, dažādu valžu locekļu ienākumu deklarācijās un jūs redzēsiet – 200 000 īstenībā ir smiekla nauda! Krievijas pilsētās šopavasar notika protesta akcijas ar lozungu: “Apnicis!” Kaimiņvalsts pilsoņiem, kuri savās tiesībās ir ļoti ierobežoti, beidzot ir apnikušas nelikumības un valsts izzagšana. Ir jābrīnās, kāpēc mums, kuri taču nemitīgi ņerkstam par daudz nebūtiskākām lietām un kuri drīkstam protestēt pret mums uzspiestu absurdo saimniekošanas modeli, joprojām nav apnikusi valsts izlaupīšana. Gluži otrādi – mēs tos, kas nelikumības pieļauj un paši no tām barojas, esam gatavi atkal celt amatos.

Pirms Lieldienām man gadījās iet cauri Lielajiem kapiem, kur zem zilajām puķītēm guļ tie, kam lielā mērā pateicoties tāda Latvija uz pasaules kartes šodien vispār ir. Neglītās kņadas dēļ, ko izraisījusi pie varas esošo pilnīgi atsaldēta vēsturiskā atmiņa un neapvaldāmā mantas kāre, šo Rīgas daļu šodien par kluso nu vairs nekādi nenosauksi. Nav brīnums, ka Brīvības piemineklis, Lielie kapi, Dziesmu svētku estrāde un kultūra vispār tik daudzām pašreizējām Rīgas un valsts amatpersonām, arī daudziem Saeimas deputātiem ir kā akmens kaklā.

Tas nav sācies šodien un nenotiek tikai Latvijā. Itāļu filozofs un literatūrvēsturnieks Nučo Ordine grāmatā “Nelietderīgā lietderīgums” saka: “Eiropa jau kādu laiku līdzinās teātrim, uz kura skatuves ik dienas galvenokārt uzstājas kreditori un debitori.” Nav brīnums, ka ir izveidojusies homo economicus rase, kurai viss (pat zinātne), kas nenes tūlītēju taustāmu peļņu, ir nelietderīgs, un kultūrpolitiku sāk noteikt utilitārisms, unifikācija, kas beidzas ar bibliotēku un citu kultūras iestāžu slēgšanu. Par katru zinātnei un kultūrai nepieciešamu naudas piešķīrumu jācīnās kā kaujas laukā, kur bieži vien uzvar baņķieru domāšana. “Turpinot šādā garā, pakāpeniski vien tiks izdzēsta atmiņa, līdz iestāsies totāla amnēzija. (..) Mums būs bezatminīga cilvēce, kas pilnībā zaudēs apjēgu par savu identitāti un savu vēsturi,” tā Nučo Ordine. Vai mums tas jāpiedzīvo, lai saprastu, kas ir kas?

Itāļu filozofs atbild ar “jā” uz jautājumu, kas šodien nodarbina arī pašus radošos cilvēkus, proti, vai viņu meklējumiem un atradumiem ir kāda jēga. No laika gala viņi ir gan apbrīnoti, gan nicināti, un arī šis gadsimts nav izņēmums. Vēsture liecina – tieši garīgās vērtības pārveido materiālo pasauli un cilvēcei neļauj ieslīgt barbarismā.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. 100 maitasputni sabāzuši galvas kopā pieņem sev un tikai sev izdevīgus likumus,izlaupa pēdējo,kas vēl palicis.Kāpēc neviens no 100 deputātiem nevar pieņemt likumu,kas aizliedz iztirgot valsti,kas liktu nest atbildību par nodarītajiem noziegumiem.Bet tur kau vajadzīgs vairākums.Un vairākums-visi ir zagļi ,kam nerūp ne valsts,ne tās cilvēki.Nu neejam uz vēlēšanām.Ņemam dakšas un vēlēšanu dienā tiekamies pie saeimas.

 2. nu diezvai Latvija ta vienakarsi var uztaisit protesta akciju!

 3. Ļoti apnikusi šī mežonīgā Latvijas izlaupīšana, neskaitāmie dārgie organizētie svētki, deputātu un ministru ņirgāšanās par tautu un galīgā beztiesība!!!!!

 4. Piekrītu A.Līces k-dzei! Atbildēt

  PIEKRĪTU
  1) Krievijas pilsētās šopavasar notika protesta akcijas ar lozungu: “Apnicis!”
  Kaimiņvalsts pilsoņiem, kuri savās tiesībās ir ļoti ierobežoti, beidzot ir apnikušas nelikumības un valsts izzagšana. Ir jābrīnās, kāpēc mums, kuri taču nemitīgi ņerkstam par daudz nebūtiskākām lietām un kuri drīkstam protestēt …”pret” mums uzspiestu absurdo saimniekošanas modeli, joprojām nav apnikusi valsts izlaupīšana. Gluži otrādi – mēs tos, kas nelikumības pieļauj un paši no tām barojas, esam gatavi atkal celt amatos.
  2) Itāļu filozofs un literatūrvēsturnieks Nučo Ordine grāmatā “Nelietderīgā lietderīgums” saka: “Eiropa jau kādu laiku līdzinās teātrim, uz kura skatuves ik dienas galvenokārt uzstājas …kreditori un debitori.”
  3)“Turpinot šādā garā, pakāpeniski vien tiks izdzēsta atmiņa, līdz iestāsies totāla amnēzija. (..) Mums būs bezatminīga cilvēce, kas pilnībā zaudēs apjēgu par savu identitāti un savu vēsturi,” tā Nučo Ordine.

 5. Cik stulbs jautājums: pastāsti, KĀ mums to nepieļaut? Vai TIEŠĀM pats NEZINI?!!

  • Ties’i taa, kaa lai mees vienkaars’a tauta ciinaamies ar to??? Pasakiet, kurs’ ir tas labinjais, kam sekot, kuru veeleet?????

 6. KĀ var APNIKT, JA NEMITĪGI NĀK NAUDA???? Parādiet man zagli, kurš pats BRĪVPRĀTĪGI sācis dzīvot NORMĀLA CILVĒKA DZĪVI??? TĀDU NEZINU! JA IESPĒJAMS BŪT TIK TĀLU NO SAVAS TAUTAS, KA PAT NESAPRAST, KĀ ŠĪ TAUTA DZĪVO UN EKSISTĒ??? KA VAR NEDZIRDĒT, KO ŠĪ TAUTA SAKA??? KA VAR NEREDZĒT, KĀDOS APSTĀKĻOS ŠĪ TAUTA ATRODAS??? KĀPĒC NEKULT TUKŠUS SALMUS, JA TIE BEZSMADZEŅU TRESTI ATKAL MŪS IEVĒLĒS???? VAI NAV PARADĪZE ZEMES VIRSŪ TĀ LATVIJA??? ŠITAI TAUTAI ĻOTI PATĪK MOCĪTIES, ĻOTI PATĪK ŅAUDĒT TĀ VIETĀ, LAI AKTĪVI IZMESTU IZGĀZTUVĒ MEĻUS – ZAGĻUS… TAD NEBŪS INTERESANTI, JO NEBŪS KO GĀNĪT UN UZ KO IZGĀZT ŽULTI!

 7. Ja jau turpinām balsot par vieniem un tiem pašiem,tad laikam jau ne!

 8. Lielāka nekaunība nav dzirdēta par to, KA NAV NAUDAS! Prēmijas, algas, valdes , padomes – ja visus tos miljonus saskaitītu, ko aprij ne jau izsalkušais , bet alkatīgais aparāts, mēs pieminekļus un tiltus varētu celt no zelta!!!!! Kad beigsies izlaupīšana? Tagad tiks noslēpts, lai mēs nezinātu, cik viņi saņem. Lūk, tā!
  Bet mēs taču to pieļaujam!!!!!!!

  • pastāsti, kā mums to nepieļaut…….

  • Piedodiet, vai Juus pateiksiet arii, kaa to mainiit? Es nevienu personiigi nepaziistu, lai skrietu par to balsot! Visi labinji, kameer tos ieveel…atvainojiet.

  • Piedodiet, vai Juus pateiksiet arii, kaa to mainiit? Es nevienu personiigi nepaziistu, lai skrietu par to balsot! Visi labinji, kameer tos ieveel…atvainojiet.

   • varu ieteikt visiem iet uz vēlēšanām un balsot tikai par partijām un cilvēkiem, kas nekad nav bijuši pie varas.

 9. Visvaldis Bērziņš Atbildēt

  FM un VID cīnās ar nodokļu nemaksātājiem, ar aplokšņu algu saņēmējiem, bet nav neviena, kas pacīnītos par to, ka vispirms pārmainām jābūt ministrijās, Saeimā, VIDā. Vienas amatpersonas alga 5000.- eiro mēnesī pamatdarbā + prēmijas. Par ko? Darba laikā šie ierēdņi Spiridonovs, VID Pelēkā u.c. lasa lekcijas studentiem, sēž uzņēmumu padomēs, konsultē privātfirmas u.t.t. Faktiski izzog valsti. Kas Saeima sāks mainīt likumus ne tikai par nodokļiem, bet gan par amatpersonu un ierēdņu visatļautības ierobežošanu?

  • visi kaut kā raksta un runā par šo algām, bet ne vārda nepiemin bonusus, kas kopsummā katru mēnesi ar sastādīt pat vairākas algas – automašīna (ne kāda tur lētā, bet no dārgā gala) un bez lietošanas ierobežojumiem, komandējumi (biežums un attālums pēc paša izvēles), 100% veselības apdrošināšana (apdrošinātājs var būt tas pats, kas ierindas darbiniekiem, bet tikai šiem cits burtiņš kartē) , regulāri papildlīdzekļi prezentācijām, kafijām, maizītēm, dāvaniņām, dažādu nosaukumu un safabricētu pamatojumu prēmijas – vismaz vairāku algu apmērā, utt.

 10. Jāievieš kultūras nodoklis un miers! Ja jau tauta pati nesaprot, ka kultūra tai ir nepieciešama, tad to var veikt administratīvā kārtā. Būs maizīte kultūras druvas kopējiem garantēta. Par labu nodokļu maksāšan varētu izsniegt biļetes uz tiem pašiem Dziesmu svētkiem. Ak, tās biļetes tika izpirktas nesamērīgi ātri – laikam cena bija par augstu? Tik daudziem nācās naudiņu ilgi grozīt pirktstos, kamēr – čušs, citam biļete jau kabatā.

  • nekādus nodokļus, gudreli. Tiek maksāta autoratlīdzība, no šiem tad arī prasiet, lai padalās. Lielākā daļa no šīs “kultūras” ir nekam nederīga prece, ko nevar pārdot, tāpēc mēģina “iesmērēt”.

 11. Pašlaik notiek tā saucamā ”godīgā laupīšana” … atalgojumu nesamērīgs lielums liekēžiem. Tad vēl kāda ”celtne jāuzceļ” … tagad ķeras pie nodokļu ”reformas”. Laikam sāk aptrūkties.

 12. Pašlaik notiek tā saucamā ”godīgā laupīšana” … atalgojumu nesamērīgs lielums liekēžiem. Tad vēl kāda ”celtne jāuzceļ” …

 13. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze
  CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze CENZORI.la-vīze

 14. Piektā kolona strādā !!!

 15. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Pie mums Latvijā augstos amatos vēl joprojām sēž čekas aģenti , kas Latvijai spļauj virsū un dara visādas pretdarbības.

 16. Asfalts Betonovičs Atbildēt

  Anda, gods kam gods. Pareizi uzstādīta diagnoze. Re kā raksta citi:
  Latvijā jānovērš organizētā noziedzība īpašumu politikas jomā

  “Nav šaubu – pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas procesā radās organizētās noziedzības grupējumi valsts līmenī. To pazīmes: – dalītā īpašuma anomālijas radīšana ar Civillikuma (CL) 847. un 968.pantu kā arī vairāku citu tiesību normu izkropļojumu; – būvēm, dzīvojamām mājām piesaistītās zemes atņemšana un maksas izspiešana prātam neaptveramā veidā un apjomā, izmantojot krimināli uzpūsto kadastrālo vērtību, apšaubāmus tiesu procesus, zemes spekulāciju, pirmpirkuma tiesību kriminalizēšanu, kriminālu maksātnespējas procesu organizēšanu un nodokļu nemaksāšanas shēmas”- tā autors NRA.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+