×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Jūras spēku patruļkuģis izglābj grimstošas jahtas pasažierus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 12. augustā, plkst. 22 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma zvanu no jahtas GUY27, noskaidrojot, ka jahta grimst un uz tās atrodas trīs cilvēki, LA.lv pavēstīja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja Jūras spēku flotiles patruļkuģi P-06 “Jelgava”, Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru MI-17, pasažieru prāmi “Nautica” un Zviedrijas bruņoto spēku glābšanas helikopteru doties uz notikuma vietu un veikt glābšanas darbus.

Plkst. 23 MRCC Rīga deva rīkojumu kuģim “Nautica”, kas gāja no Klaipēdas uz Tallinu un atradās vistuvāk notikuma vietai, nolaist kuģa glābšanas laivu, nocelt cilvēkus no grimstošās jahtas un nodot patruļkuģim P-06 “Cēsis”. Patruļkuģis P-06 “Cēsis” visus cietušos nogādāja Ventspils ostā, kur pēc Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta mediķu pārbaudes cietušie pašu spēkiem devās mājās. Pēc MRCC Rīga informācijas grimstoša jahta neilgi pēc glābšanas operācijas radaros vairs nebija redzama.

Gaisa spēku aviācijas bāzes un Zviedrijas bruņoto spēku helikopteri jau bija ceļā uz notikuma vietu, taču pēc cilvēku izglābšanas tika dota atļauja doties uz bāzes vietām. Jahta devās no Stokholmas uz Enguri un nelaimes gadījuma brīdi atradās aptuveni 20 jūras jūdzu attālumā no Latvijas krastiem. Visas trīs personas bija Latvijas pilsoņi.

“Ņemot vērā, ka uz jahtas atradās tikai glābšanas vestes, Krasta apsardzes dienests atgādina: pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, rūpīgi pārdomājiet, vai jums ir līdzi visi nepieciešamie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā, kā arī ziņojiet MRCC Rīga par plānoto peldlīdzekļu iziešanu un ienākšanu ostās,” atgādina Veita.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labi, ka tā! Paldies glābējiem un veiksmes burātājiem! Un saprotams, ka epirbi, rāciju, satelīt-telefonu ne visi uzreiz sākot burāt var atļauties, labi, ka izgāja viss veiksmīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+