Latvijā
Kriminālziņas

Jūrmalā nepilngadīgi jaunieši atkārtoti nozog vienu un to pašu automašīnu 16

Foto Valsts policija

Jūrmalā aizturēti nepilngadīgi jaunieši, kuri atkārtoti nozaguši vienu un to pašu automašīnu, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Pirms pāris nedēļām likumsargi saņēma informāciju par to, ka kādam vīrietim no viņa mājokļa pagalma nozagta automašīna. Nozagtā automašīna “Mazda” nebija aprīkota ar signalizāciju un citām drošības sistēmām. Operatīvas meklēšanas rezultātā likumsargi nozagto spēkratu atrada, bet vainīgos toreiz atklāt neizdevās.

Pagājušajā nedēļā, naktī no piektdienas uz sestdienu, Jūrmalas iecirkņa policija atkal saņēma ziņojumu no šī paša vīrieša par to, ka viņam atkal esot nozagta automašīna.

Likumsargi nekavējoties uzsāka vainīgās personas un nozagtās automašīnas meklēšanas pasākumus. Par notikušo bija informēta arī Ceļu policija, kas turpat Jūrmalā pamanīja sešus jauniešus stumjam automašīnu, kas atbilda meklēšanā izsludinātā transportlīdzekļa aprakstam. Pārbaudot datus, noskaidrojās, ka šis tik tiešām ir tas pats spēkrats, kas izsludināts meklēšanā. Jauniešu grupa nekavējoties tika aizturēta un nogādāta iecirknī.

Pārrunu rezultātā aizturētie likumsargiem atzinās, ka šo automašīnu viņi nozaguši jau otro reizi. Tātad tika noskaidrots, ka šīs ir tās pašas personas, kas šo spēkratu nozaga arī aizpagājušajā nedēļā.

Jaunieši policistiem skaidroja, ka pirmajā reizē esot staigājuši pa Kauguriem un meklējuši automašīnas, kas nav aizslēgtas. Tad nu viņi uzdūrušies konkrētajam auto, kas bijis novietots kādas daudzdzīvokļu ēkas pagalmā. Pārmeklējot šī transportlīdzekļa salonu, viņi atraduši tā rezerves atslēgas. Jauniešu grupa ar šo automašīnu esot izbraukājušies pa Jūrmalas pilsētu krustu šķērsu un tad to novietojuši kādā citā daudzdzīvokļu ēkas pagalmā. Rezerves atslēgas jaunieši paturējuši sev.

Naktī no 15.decembra uz 16. decembri jaunieši atkal sadomāja pabraukāties ar šo pašu – reiz jau veiksmīgi aizdzīto auto. Aizejot pie automašīnas un mēģinot to atslēgt, jaunieši konstatēja, ka tai uzliktas drošības sistēmas un mašīnā vairs nevar iekļūt. Šis fakts viņus neatturēja no idejas par spēkrata aizdzīšanu, tādēļ tika nolemts to aizstumt.

Kad cietušais vīrietis pamanīja, ka spēkrats atkal ir nozagts, viņš nekavējoties ziņoja Valsts policijai, kā rezultātā jaunieši ar visu auto tika atrasti.

Būtiski, ka aizturētās personas ir nepilngadīgas – 2005.gadā, 2003.gadā, divi 2004.gadā un divi 2002.gadā dzimuši jaunieši.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv