×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. maijs, 2012
Drukāt

Jūrmalas Grand Prix 2012 triumfē Rafaels Andriato

jrmala_grand_prix_2012

Sestdien, 19. maijā, Jūrmala pilnībā bija riteņbraucēju rīcībā, jo šeit norisinājās Jūrmalas Grand Prix un SMScredit.lv Jūrmalas velomaratons. Jūrmalas Grand Prix 2012 triumfēja Rafael Andriato no Farnese Vini, savukārt SMScredit.lv Jūrmalas velomaratona 126 km sporta distancē vīriešu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja igaunis Janeks Tombaks, bet sieviešu konkurencē nepārspējama bija lietuviete Roberta Pilkauskaite.

Latvijas vēsturē pirmajās tik augsta līmeņa velosacensībās, kas iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Europe  Tour 1.1 klasē, noslēdzās ar grupas finišu, kurā cīņa par uzvaru notika pēdējos metros. Pirmo vietu izcīnīja brazīlietis Rafaels Andriato, 182 kilometrus garo distanci pievarot 4 stundās un 17 minūtēs un 9 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Leonīds Krasnovs no RusVelo. Savukārt godpilno trešo vietu izcīnīja un uz goda pjedestāla kāpa arī Emīls Liepiņš no Rietumu Delfin.

Kopā sacensībās piedalījās trīspadsmit UCI kontinentālās komandas un nacionālās izlases no Lielbritānijas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Ukrainas, Slovākijas, Alžīrijas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, kā arī Latvijas.

Jūrmalas velosacensībās sasniegts dalībnieku rekords: vairāk nekā 2500 cilvēku

Sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca igaunis Janeks Tombaks (3:09:24:25). Kā otrais savukārt finišēja lietuvietis Simas Kondrats no Velo Ghost Velonoma (3:09:24:30). Trešo vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Ivo Viļumovs no Xsports Cycling Team (3:10:13). Sieviešu konkurencē uzvarējusī Roberta Pilkauskaite apsteidza konkurenti Austrini Trebaiti no par 2 sekundēm (3:17:20). Trešais labākais rezultāts sieviešu konkurencē bija Latvijas pārstāvei Lijai Laizānei (3:17:23) no Rīgas Jaunatnes Komandas.

Vīriešu konkurencē par uzvarētāju 60 km garajā Skandi Motors tautas distancē kļuva Kaspars Launerts, kurš finišu sasniedza pēc 1 stundas, 20 minūtēm un 58 sekundēm. Kā otrais finišēja Krišjānis Jansons-Ratiniks no Gandrs-Merida (1:20:59). Savukārt godpilno trešo vietu izcīnīja Edvīns Reinholds no Tukuma (1:21:00). Sieviešu konkurencē nepārspējama bija lietuviete Ugne Vasiļauskaite (1:26:35), aiz sevis otrajā vietā atstājot savu komandas biedri Justi Kamarauskaiti (1:26:36). Trešajā vietā savukārt ierindojās Anžela Utināne no (1:26:38).

Savukārt 14 km Gutta Ģimenes brauciena dalībnieku mērķis nebija finišēt pirmajiem, jo galvenais šajā distancē bija jauki pavadīt laiku ar sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Tāpat Gutta ģimenes distances dalībnieki bija īpaši piedomājuši pie sava noformējuma. Dalībnieki bija saskaņojuši savus tērpus, kā arī izdekorējuši savus riteņus gan ar mīkstajām rotaļlietām, gan citiem atribūtiem, tāpat arī ķiveres bija ieguvušas jaunu netradicionālu izskatu.

„Šogad Jūrmala Grand Prix sacensību rīkošanā esam pakāpušies vēl par vienu pakāpienu augstāk, jo, ja pērn rīkojām UCI Eiropas 1.2 kategorijas riteņbraukšanas sacensības, tad šogad jau esam izcīnījuši tiesības rīkot 1.1 kategorijas sacensības, kas Latvijas velosporta vēsturē tiek rīkotas pirmo reizi. Tā ir jauna un ļoti būtiska pieredze. Tāpat priecājamies, ka ik gadu mūsu rīkotajās velosacensībās palielinās dalībnieku skaits. Ja pērn Jūrmalas velomaratonā startēja ap 1500 dalībnieku, tad šogad jau vairāk nekā 2500 cilvēki bija izvēlējušies startēt kādā no SMScredit.lv Jūrmalas velomaratona distancēm,” ar gandarījumu saka Alpha Baltic Sport valdes priekšsēdētājs Kaspars Tupiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+