Uncategorized

Kabulā nošauts Afganistānas miera sarunu vedējs 16

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nošauts viens no Afganistānas galvenajiem miera sarunu vedējiem Arsala Rahmani, paziņoja viņa tuvinieki un drošības spēku amatpersona.

Viens no Augstās miera padomes locekļiem un valsts prezidenta Hamida Karzaja padomdevējs Rahmani tika nošauts no garāmbraucoša automobiļa neilgi pēc iziešanas no mājas. Uz Rahmani tika izšauta tikai viena lode, kas izgāja cauri kreisajai rokai un trāpīja sirdī. Viņš no gūtā ievainojuma nomira slimnīcā.

Karzaja izveidotā Augstā miera padome vada centienus vienoties par mieru ar talibu kaujiniekiem. Rahmani ir bijis augstākās izglītības ministrs talibu valdībā, kas bija pie varas Afganistānā no 1996. līdz 2001. gadam, un nesen nodibināja kontaktus ar talibu līderiem, sacīja drošības spēku amatpersona. Rahmani aizgāja no talibiem un iesaistījās Karzaja valdībā pēc ASV iebrukuma Afganistānā 2001. gada rudenī. Viņa nāve tiek uzskatīta par triecienu Karzaja miera centieniem.

Bijušo Augstās miera padomes vadītāju eksprezidentu Burhanudinu Rabani pērn septembrī nogalināja talibu spridzinātājs pašnāvnieks, kurš izlikās par miera sūtni.

LA.lv