×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Kad emocijas nepieviļ jeb paldies tev, Ļena!

foto: REUTERSfoto: REUTERS

Latvijas labākā maratona skrējēja Jeļena Prokopčuka lēmumu piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs esot pieņēmusi kā sieviete – ar emocijām. Gribu un startēšu! Par spīti tam, ka varētu būt diezgan karsts, kas Ļenai nekad nav paticis. Saule tiešām spīdēja spoži, 39 gadus vecā Latvijas sportiste neiesaistījās cīņā par medaļām, tomēr 12. vieta šādā konkurencē ir ļoti respektējams sasniegums. Virs viņas bija tikai viena eiropiete.

Prokopčukai arī pēc mačiem bija laba pēcgarša – ja pagājušā gada rudenī pēc Ņujorkas maratona bija sajūta, ka skriešanai augstākajā līmenī varētu tikt pielikts punkts, tad tagad viņa domā, ka turpinās startēt. Un neizslēdz iespēju, ka varētu būt arī Tokijas olimpiskajās spēlēs pēc četriem gadiem! Maratona skrējējām 40 gadu slieksnis nav tik kritisks kā daudzos citos sporta veidos, lai gan skaidrs, ka saglabāt tik augstu latiņu, kā pieradusi Ļena, nebūs viegli. Katrā ziņā viņa pati vislabāk sapratīs savas sajūtas un skries, kamēr tas sagādās baudu. Piedalīties tikai piedalīšanās pēc – tas nav stāsts par Prokopčuku. Ja viņa startē – tad ar augstiem mērķiem.

Ar 42,195 km garo distanci un karstumu galā tika arī olimpisko spēļu debitantes Ilona Marhele un viena no vislielāko uzmanību ieguvušajām Latvijas sportistēm – Amerikas latviete Ariana Hilborna. Ilona ierindojās 61. vietā, ko varbūt kāds arī uzskata par olimpisko tūrismu, taču tāds diez vai ir kādreiz savā mūžā skrējis. Ja nu vienīgi pakaļ trolejbusam vai alum uz veikalu. Pievarēt šo distanci tādā tempā var tikai ļoti nedaudzi, lieliski trenēti cilvēki.

Hilborna palika 106., olimpiskais sapnis ir piepildīts, tagad varēs mierīgi atgriezties skolotājas darbā – vismaz tāds bija viņas plāns pavasara pusē. Vai mājās palikusī Preiļu zeltene Anita Kažemāka būtu bijusi augstāk? Iespējams, taču – varbūt arī netiktu līdz finišam. Nav vērts spriedelēt un kaut ko pārmest Arianai – viņa kvalifikāciju izpildīja ar labāku rezultātu un pelnīti aizbrauca uz Rio, kur atdeva visus spēkus.

No Igaunijas trīnēm Luikām līdz finišam tika divas – Lilija (97.) un Leila (114.). Līnai distance izrādījās par smagu, tāpat kā vēl 23 sportistēm. Kopā uz starta izgāja 157 maratonistes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+