×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2018
Drukāt

Kādas politiskās stīgas trinkšķinās Čakšas un Kučinska padomnieks Ancupovs? (14)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Par veselības ministres Andas Čakšas piekto padomnieku ministres birojā pieņemts Sergejs Ancupovs, kura pienākums būs veidot stratēģisko komunikāciju jeb skaidrot sabiedrībai saprotamā veidā veselības aprūpes jomā īstenotās reformas. Par šo uzdevumu veikšanu viņa alga ir 1382 eiro mēnesī.

Kamēr ministre atrodas garākā atvaļinājumā, Ancupovs sadarbosies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, kurš patlaban pilda veselības ministra pienākumus. Reizi nedēļā premjers tiekas ar Veselības ministrijas amatpersonām, tajā skaitā Ancupovu, lai pārrunātu veselības aprūpes aktualitātes un dotu uzdevumus valsts sekretāram Aivaram Lapiņam.

“Pirmo reizi medicīnai ir piešķirta tik liela naudas summa – gandrīz 200 miljoni eiro, un sabiedrībai ir svarīgi zināt, kā šī nauda tiek tērēta,” sacīja Ancupovs.

Viņam pieder arī sabiedrisko attiecību firma “Absolute Management”, kurai pēc Lursoft datiem kā klienti minēti daži uzņēmumi, arī tādi, kas saistīti ar Krievijas kapitālu. Viens no viņa uzdevumiem bijis palīdzēt Krievijas vēstniecībai organizēt Krievijas dienas svinības.

Ancupova vadītā sabiedrisko attiecību firma, kurai viņš ir vienīgais īpašnieks, savā laikā sadarbojusies ar Ingunu Sudrabu, sniedzot padomus, kā runāt ar žurnālistiem un sabiedrību, kad tika veidota tautas kustība “No sirds Latvijai”.

Ancupovs pastāstīja, ka aizvadītajā nedēļā devies uz Uzņēmumu reģistru, lai izbeigtu šīs firmas darbību.

Padomniekam iepriekš strādājis vairākos masu medijos – gan Latvijas Televīzijā, gan Latvijas Radio, kādu laiku bijis saistīts arī ar laikrakstu “Dienu”, kur strādājis par krievu valodas izlaiduma galveno redaktoru, bet 2010. gadā kļuvis par laikraksta “Diena” galveno redaktoru, taču ātri vien no amata atbrīvots, jo nav spējis tikt galā ar pienākumiem.

Pāris mēnešus viņš bijis arī izdevniecības “Bizness&Baltija” prezidents, kā arī izglītības un zinātnes ministra Jura Radzeviča padomnieks mazākumtautību jautājumos. Viņš bijis arī Augstākās Padomes preses dienesta vadītājs, kā arī vadījis valdības preses dienestu Ministru prezidenta Valda Birkava laikā.

Ancupovs 2009. gadā kļuva par Nacionālo resursu institūta direktoru un institūta padomē strādājis kopā ar ekspremjeru Valdi Birkavu un Latvijas Juristu biedrības priekšsēdētāju Aivaru Borovkovu, kā arī biznesa konsultantu Mārci Bendiku.

Veselības ministres padomnieks Rīgas Politehniskajā institūtā apguvis radio elektronisko aparātu tehnoloģiju un konstruēšanu, Lielbritānijas valdības Centrālajā informācijas birojā Londonā studējis sabiedriskās attiecības, kā arī mārketingu, zīmolu plānošanu un vadīšanu.

Ancupovs ir arī mūziķis, turklāt viens no retajiem Latvijā, kurš, būdams pasaulslavenā sārodista Ustada Amdžada Ali Hāna skolnieks, apguvis sarežģīto indiešu stīgu instrumentu – sārodu, un labi pārzina Indijas klasisko mūziku. Viņš pastāstīja, ka jau divus gadus to pasniedz Indijas studiju kultūras centrā, kas pastāv pie Latvijas Universitātes, bet Indijas klasiskās mūzikas laukā darbojas jau 36 gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Vai Čakšai nav vietnieks? Kāpēc jāpieņem šitāds ķēms? Tāda “onkuļu būšana” vien ir.

 2. Kur auni, tur cirpēji! Veselības budžetā vesels miljards. Atradīsies vēl ne viens vien “ancupovs”, kurš piesūksies pie šī “pupa”, kur neviens nevarēja skaidri pateikt, kādiem mērķiem tiks izmantoti jaunpiešķirtie divsimts miljoni.

 3. Ierēdņu skaits pieaug,veselības aprūpe pasliktinās!

 4. Vārdu sakot, tāds Ancupovs ir bijis visur, kur forši un nauda viegli nāk.

 5. tad kura tas bērns īsti???

 6. Dzirdēts, ka Ancupovs ir uzticama peška. Parādos. Izlūdzies no saimnieka darbu. Ministre, droši vien, vienkārši nolikta fakta priekšā. Komunikātors? Smieklīgi. Bet nu to, kāds labs profesionālis, jau drīz tad redzēsim.

 7. Pat vairāk!!!

 8. otrā sekretāra tipa. Un kādi tie bija? Pareizie pareizās vietās.

 9. Mīkstās varas praktologs Atbildēt

  Tā viņi pa vienam piesūcas varai Ancupovs un Panteļejevs Veselībais ministrijai , abiem ir politiskās biogrāfijas problēmas, bet tas vairs nav šķērslis. Potapova-Strīķe lien kā tārps uz Saeimu, Saskaņas pīārists Ziepnieks pielavījies zaļajiem utt. Krievija elpo caur viņiem ar savu putinisko dvingu….

 10. Andas Šarikovs?

 11. Grūti spriest, cilvēkam tik daudz darba vietu jau bijušas. Ilgi nekur nav uzkavējies. Taču aktuālais jautājums varētu būt tāds, ja reiz ministre uz ilgāku laika periodu nebūs darbā, tad kāpēc viņai šobrīd ir nepieciešami pat pieci padomnieki???

 12. Kas tie par ministriem , ja ir vajadzīgi 5 padomnieki ??? – tādus ministrus ar spērienu laukā – nesaprotu ko tad lien iekšā valdībā , ja paši neko nesaprot — un brīnamies , kur pazūd nauda !!!

 13. “netika galā ar pienākumiem” – ļoti maigi un diplomātiski teitks. Šo personu pat jau izretinātais Dienas kolektīvs nespēja paciest (neprofesionalitāte, augstprātība, neslēpts spiediens uz saturu) un piedraudēja ar streiku. Guntim Bojāram neatlika nekas cits kā uzņemties risku un viņu atlaist. Tracis bija augstos toņos, oligarhi bija spiesti piekāpties.

Draugiem Facebook Twitter Google+