×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Kam vēl vajadzētu notikt, lai ES izkāptu no saviem dūnu pēļiem? (32)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Meli ir kā palags, ar ko cilvēki piesedz kailo patiesību. Ar mazajām patiesībām to nav grūti izdarīt, bet lielajām melu palagi ir par knapiem. Protams, var jau kādu laiku griezt acis uz citu pusi, lai neredzētu, kas īstenībā notiek, kā to līdz šim ir darījusi labklājībā snaudošā Eiropa, lūkodamās caur Krievijas propagandas šķidrautu uz Ukrainā notiekošo un vairīdamās domāt par iespējamiem turpinājumiem. Paaudze, kas uz savas ādas ir izjutusi Otro pasaules karu un padomju okupāciju, jautā, kam vēl vajadzētu notikt, lai Eiropas Savienība izkāptu no saviem dūnu pēļiem? Tieši pēdējā laikā, kad Krievijas agresija iet plašumā, daži politiķi un diplomāti pat atļaujas melīgi apgalvot, ka situācija uzlabojoties.

Lai cik tas skan briesmīgi, mēs esam pieradināti, ka arābu pasaulē jau ir nogalināti desmitiem tūkstošu cilvēku un neviens vairs nevar pateikt noslīkušo bēgļu skaitu, ka Ukrainā abās karojošās pusēs katru dienu iet bojā karavīri un civiliedzīvotāji, un tas nozīmē nebeidzamas bēres. Jā, mēs veselu nedēļu spējām būt solidāri ar frančiem, kad un kā mēs solidarizēsimies ar citiem daudz briesmīgāk cietušajiem?

Lielie meli vienmēr izaug no mazajiem. Skatoties, kā Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” Ģimenes ārstu asociācijas vadītājs ar naivas brīnīšanās paladziņu mēģināja piesegt ārstes – slimības lapu tirgotājas, es domāju, kādu kaunu tovakar izjuta simtiem godīgo ģimenes ārstu. Tas, ka aiz slimības lapām gadiem ilgi slēpjas valsts izzadzēji un viņu tiesneši, liecina – šāda piesegšanas sistēma ir teicami noslīpēta un īsta naudas ādere tiem, kas ir nodevuši Hipokrata principus.

Mēs esam tā sapinušies puspatiesībās, ka ir ļoti grūti atšķirt patiesību no meliem. Pat tad, kad jau ir lijušas asinis, mēs gandrīz vienā balsī turpinām skaidrot notikumu cēloņus tikai no viena, sev izdevīgā skatpunkta. Manuprāt, nav godīgi rīkot diskusijas par pravietim Muhamedam veltīto karikatūru izraisītā neprāta cēloņiem, nepieaicinot garīdzniekus un reliģiju pētniekus. Viņiem ir ko teikt.

Mēs katrs savu reizi sastopamies ar dilemmu – darīt, kas ienāk prātā, vai paklausīt kādam sirdī ierakstītam likumam. Imanuels Kants ir teicis: “Nekas nerada manī lielāku izbrīnu kā zvaigžņotā debess pār mani un morālais likums manī.” Vai nu mēs ar šo atslēgu atslēdzam sevi atbildībai kā mazās, tā lielās lietās, vai arī to izmetam pa logu, sakot – viss ir atļauts. Tas ir brīvās izvēles princips. Ja nu kaut ko mums katram vajag sev ik dienu atgādināt, tad tā ir bieži vien apzināti aizmirstā patiesība – visām izvēlēm būs kādas sekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Izlasīju visus komentārus, un biju patīkami pārsteigts! Nav, nav tik bezcerīgi, kā līdz šim biju domājis! Pilsoņi ir domājoši, sākuši aktivizēties un vairs tā nebaidās izteikt savus viedokļus! Tas tomēr ir jau sasniegums! Ko tad jūs domājat,- ka pēc vairāk kā 70 gadu smadzeņu skalošanas, nācijas pamatu nīcināšanas, baiļu iedvešanas, utt.,utt.- viss tā, uz sitienu – mainīsies!? Ir jāpaiet kautkādam laikam, lai izfiltrētos kautkādas vērtības! Un progress būs! Es esmu par to pilnīgi pārliecināts! Ja ne manā dzīvē, tad nākamajās!… Žēl, ka to nepiedzīvošu! Bet, es katrā solī mēģinu darīt visu, kas manos spēkos!… Es nepadošos kretīnismam, kas ir sastopams ik uz soļa!… Un, kauns tai pensionārei, kura dzīvo Rīgā, un teica, ka balsošot par Ušakovu tikai tāpēc, ka viņš “pielikšot viņai pie pensijas 3 latus”… Nožēlojami!…

 2. Latvijai vajadzēja sekot Lielbritānijas,Zviedrijas,Dānijas,Čehijas,Ungārijas,Polijas,Rumānijas un Bulgārijas piemēram,nevis pašai kāpt šajos dūnu pēļos!

 3. viss jau ir skaisti, bet dzives realitate ir tada kada vina ir. varbut jus varetu pastastit kaa valsts var pastavet zem 2 millonu iedzivotaju? cik man zinams tad nevar un tada gadijuma ta nav valts ta ir republika. ??? ir verts par to aizdomaties

 4. Paldies ! Rakstiet biežāk ! Saprāta balsi tik reti dzird.

 5. Piekrītu un tās ir šausmas. Visbriesmiģākais ir tas , ka jaunatne blēdīšanos, krāpšanu uzskata par dzīves normu, biznesa pan’ēmienu. Pat mani mazbeŗni mani sāk uzskatīt par dumju, nejēgu, neprašu….Visa Latvija ir piesūkusies ar draņķībām, it īpši Riga un lielās pilsētas. SŪNU CIEMS AR SPOŽĀM LIETĀM!

  • Kāpēc jaunatne. Tieši vecākā un vidējā gājuma cilvēki ir tie, kas rāda paraugu, kā izgrozīties, pievērt acis( nu tā taču notiek). Jaunie jau mācās

 6. Paldies Jums, Anda, par šo ierakstu – tik tiešu, godīgu un domāt aicinošu.

 7. Cenas nav vis 1.15 EUR, bet padomā – tev jābrauc ar 3 transporta veidiem, kuru virziens nesakrīt. Divas pieturas vai vienu pabrauc, samaksā 1,15, tad nākamjā pārkāpj un tad atkal divas pieturas ar citu transportu. Cik sanāk viens brauciens? 3.45 plus atpakaļ 3.45, kopā 6.90 dienā. Tu izturēsi?

  Ārzemēs nopērc vienu biļeti 1.50 (talons vai 2 EUR pie vadītāja) un braukā ar kuru gribi transportu pilsētā vai starppilsētu transportā, ar vilcienu, TURP un ATPAKAĻ, DIVAS STUNDAS. Starpība ir?

  Bet paskatieties ko citu. Ušakovs reģistrē katru braucienu, kaut vienu pieturu un, manuprāt, ja zina kodus, viņš savā kabinetā VAR IZSEKOT, noskaidrot, kurā transportā es atrodos. Man paliek bail.

  Bet tas vēl nav galvenais. Ušakovs SASKAITA VISUS bezmaksas braucējus, kuriem, ja nav jāmaksā, nedod dotācijas. Patiesība – lai izsūktu Rīgas un valsts naudu, jo ja būtu atlaides un visi brauktu ar lētākām mēnešbiletēm, maksātu, nekāda sirošana transportā nebūtu, reāli “zaudējumi” ir 10 reizes mazāki. Tā rēķināt “zaudējumus”robežojas ar budžeta izsaimniekošanu. Visi “zaudējumi”, manuprāt, ir uzpūsti 10-kārtīgi. Un tauta tic Ušakova “labvēlībai”. Viņš izveidoja parazītisku Rīgas Namu Pārvldnieku, ka izsūc rīdzinieku naudu 10 -100 reizes vairāk, kā tās transporta atlaides. Vai tā nav Ušakova krāpšanas politika? Tādēļ jau biļešu cenas aprēķini ir slepeni.

 8. Krievi par Krieviju Atbildēt

  31.01.2015 21:01 komentārs sirojošām Krievijas fašistu bandām Ukrainā un citur. Krievijas varas fašisms ir visdrausmīgākais pasaulē, 3x pārspēj Hitlera fašismu. Vai tā nav?
  Lasi, ko saka pašas Krievijas gaiše prāti:
  – «Московия – душа тайги, монгольская, дикая, звериная.»А. Толстой;
  – «Народ, который блуждает по Европе, и ищет что можно разрушить, уничтожить только ради развлечения.» Достоевский;
  – «Не народ, а скотина, хам, дикая орда, душегубов и злодеев.» Булгаков;
  – «Наиважнейшею приметою удачи русского народа есть его садистская жестокость.» Горький;
  – «Ох, как тяжко жить в России, в этом смердючем центре физического и
  морального разврата, подлости, вранья и злодейства.» Аксаков;
  – «Русский есть наибольший и наинаглейший лгун во всем свете.» Тургенев;
  – «Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело». (Федор Тютчев)
  – «Россией управлять не сложно, но совершенно бесполезно». (Александр II) Analfabēts PUGAČOVS iekaroja pus Krievijas. Krievijas vāciešu izcelmes ģenerālis ar vienu pulku sagūstīja Pugačovu un atveda uz Maskavu – Lasi Puškina oriģināldarbus krievu valodā „Kapitanskaja dočka” u.c.
  – Мы производим впечатление великой державы. А больше ничего не производим.
  А. Муртазаев

  • Ух ты, как вы озаботились цитированием классиков. Наверное специально изучаете русскую литературу. Кто то уже это цитировал здесь, правда под другим ником, может быть вы? Представляете, вот мы можем такое говорить про себя. Мы даже умеем смеяться над собой. А вы?! Вот про вас вообще сказать нечего, маленькие несчастные карлики. Ну попробуйте, в таком же духе, но про себя, сватит смелости у вас, а?

 9. LĪCES KUNDZE, PALDIES PAR RAKSTU!!! Tikai NEZINU, vai to izlasīs tie, kam tas būtu NEPIECIEŠAMI!??? Tie cilvēki NEDZIRD, NEREDZ, NEINTERESĒJAS… Viņiem NEVAJAG… ES lielās dalībvalstis KRIEVIJA tik PRASMĪGI sapinusi savos valgos – GĀZĒ un NAFTĀ – ka tagad redzam – notikumi UKRAINĀ liekas ĻOTI TĀLU, JO viņas tie NESKAR… Tāpēc koķetē ar prezidentu Putinu un nu jau ATĻAUJAS runāt nepārdomātus nākotnē apgalvojumus, kas var novest pie LIELAS NELAIMES UN POSTA…GRIEĶI ar savu jauno valdību vispār būs TINTĒ LĪDZ AUSĪM, LĪDZKO PAŅEMS AIZDEVUMU NO KRIEVIJAS!!!!!! Bet ko varam darīt, ja valdošajiem galvenais ir NAUDA, NAUDA UN vēlreiz NAUDA…

 10. ja par ārstiem…pat apinis skaidro, ka visi jau……..un nav nevienas pretreakcijas. Tātad visi. Visi zogam, visi esam negodīgi, jo visi taču un, ja visi, tad drīkst.

 11. domāju, par maz runājam, skaidrojam. Izvest bērnus verdzībā. Tas nav holokausts? Latvieši paši izveda? Piedodiet, bet tad kāpēc staļinisti stulbiem latviešiem to atļāva, kad bija kgb un tāda stingrība?
  Maskavā viss turpinās, tie jau krieviem ir iepotējuši, ka krievijā slepkavības veica kas?????? hrušcovs! viens stulbs staļins to pat nezinājis
  slepkavas čekisti viedokli nemainīs, bet nevajag ļaut pasaulei pieņemt par pareizu slepkavu viedokli

 12. Savā laikā mēģināju KNABU iekustināt zilo lapu lietās,var uzskatīt ka no tā sarīkoju tikai nepatikšanas sev uz galvas,bet zillapisti mierīgi turpināja darboties veselības kontroles pārraudzībā.

 13. “Gudrs var mainīt viedokli; muļķis – nekad” /I. K./
  Kas būs, ja ar pierēm saiet kopā divi muļķi? Kants to nav pateicis.

 14. Tāda ir cilvēka daba. Izdevīgums pāri visam, kā ciniskā teicienā: patiesība ir kā prostitūta – visi to vēlas, bet neviens nemīl. Tāpēc, ja izdevīgāka ir puspatiesība, tad labāk piesegties ar to. Vai Latvijā savādāk? Piemēram, nīgrums, izdzirdot vārdus “latviska Latvija”. Visi par, bet reāla veidošana kā dadzis acī. Atkal “nacionāļi” grib saasināt situāciju. Tagad cītīgi izsmejam jaunās pases. Vēl tikai kādam būtu jāceļ brēka, ka tiks apvainoti Latvijas musulmaņi, jo pasē ir cilvēka attēls…

 15. Anda kundze, pie kāda atziņām nonākam, kad sākam meklēt pirmcēloņus notiekošajam? Kāda sēklā tika iesēta, tas tagad izaudzis.

 16. Kājas spēriens Parīzes namu durvīs un sauciens – ATDAVAI ČASI… Nesaprašanas gadījumā zvēliens ar laidni…

 17. Līces kundze, katram savs krekls ir tuvāks. Tā tas ir bijis mūžīgi mūžos. Ja ne tā, pasaule būtu citāda

 18. Uz priekšu līči, iesperiet bumbu krievijas vārtos!

 19. Kuros laikos ir bijis savādāk?….kari, meli,meli,kari, nauda, manta,nauda, vara, vara, vara……

 20. Sāpīga patiesība.

 21. Viens no neveiksmīgajiem Eiropas soļiem un Krievijas scenārija ir Grieķija.Vis ir pareizi un savādāk nemaz nevar būt. Būtu apsveicami ,ja Grieķija stipri stāvētu uz kājām un braši izstātos no ES .Valsts kura ir ar savu nacionālo nostāju ,kura nepakļausies Jaunajai pasaules kārtībai,bet ko gan šī valsts ar savu jauno komunistu valdību ir izdomājusi !? Šī valsts kā jau prostitūtei pienāķas apmainīs partnerus. Šoreiz šai valstij labpatiksies atdoties fašistiskajai Krievijai. Krievija pati slīkstot ekonomiskā purvā jau piedāvājusi aizdot naudu Grieķijai.Faktiski tas ir nevis aizdot ,bet gan šo valsti nopirkt. Moskalis kad Grieķiju izmetīs no ES gaida kad izlaist nagus. Partneru maiņa.Tāpēc šī valsts izskatās nožēlojama. Nav jau pirmā reize, ka šī valsts līdzīgi Krievijai nepilda savus solījumus un uzmet citus. Kas gan atdos šo miljardus ko Grieķija ir piesavinājusies ? Mēs atdosiem .Visas Es valstis.

 22. Par to, ka notikumi tiek skaidroti tikai no viena – sev izdevīgā skatupunkta, autorei piekrītu absolūti! Un vēl var piebilst, ka skaidrojums ir ļoti atkarīgs no tā, ko un kad augstā priekšniecība liek teikt.

 23. Francijā nogalināja 12 cilvēkus – slikti, pasaules varenie rīko gājienu Parīzē ! RINKĒVIČ, BĒRZIŅ, KAD AICINĀSIET PASAULES VARENOS (tikai ne putinu) RĪKOT GĀJIENU KIJEVĀ SAKARĀ AR TŪKSTOSIEM NOGALINĀTO NEVAINĪGO CILVĒKU UKRAINĀ !!! Brīnos, ka Krievijas mātes var Putins piespiest klusēt !!! BRĪNOS, KA EIROPA NESAPROT, JA UKRAINA ZAUDĒS, TAD ARĪ EIROPA ZAUDĒS !!! NĀKOŠĀ AIZ UKRAINAS BŪS LATVIJA, JO NAIDĪGIE ŠEIT DRĪKST DARĪ VISU!

 24. ES jau sen nav noteicēja par sevi, un tai jāturpina sava spēle.

 25. Paldies autorei!
  Laikam jau tas nav tik vienkārši. Katram jākrāj sava pieredze.

 26. Melplushkans no "Draugiem" Atbildēt

  Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus..

 27. Cilvēce zaudē līdzjūtības gēnu . Pareizāk sakot , pieprasa līdzjūtību attiecība uz sevi , bet neredz vajadzību sniegt to citiem. Tuvredzīgs aprēķins no sērijas “mani tas neskar” izbeigsies tikai tajā mirklī , kad islāmista granāta vai “krievu pasaules” trieciennieka zābaks trāpīs pašiem pa zobiem. Politiķi… Nu , tā ir atsevišķa , īpaši smagi ar egoismu un alkatību inficēta suga. Pietiek palūkoties uz Grieķiju pēc vēlēšanām. Varas dēļ jaunā valdīšana ir gatava iznīcināt Grieķijas – Rietumu civilizācijas šūpuļa brīvību. Jo klanīšanās Krievijai jebkuru valsti noved tikai pie iznīcības. “Varasvīriem” vēders (lasi – maks) Dievs visaugstākais…

  • viņi atjēgsies tad, kad būs iepazinušies ar tiem jotvaimatiem tuvplānā… Bet tad jau var būt par vēlu!
   Un tas pats attiecas arī uz mūsu liberālās Saeimas vēlētājiem. Liberāļi pret okupantiem – nav cīnītāji!

Draugiem Facebook Twitter Google+