×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnmeiers: pārbaude par Ulmes darbībām bija uzsākta krietni pirms viņa termiņa beigām

Foto: LETAFoto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informācijas pārbaudi par Finanšu noziegumu izmeklēšanas prokuratūras vadītāja Vilņa Ulmes iespējamām pretlikumīgām darbībām bija uzsācis jau pirms viņa termiņa beigām, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers norādīja, ka patlaban netiek veikta kompleksa pārbaude par visu Ulmes darbību.

“Notiek kriminālizmeklēšana saistībā ar darbiem, kas ir paveikti. Viņa darbs jau ir vērtēts jau iepriekš. Šā gada 15.martā viņam beidzās piecu gadu virsprokurora termiņš un tika izsludināts likumā noteiktajā kārtībā konkurss uz šo amata vietu. Arī Ulme pieteicās. Es viņu nebūtu stiprinājis šajā amatā. KNAB jau bija uzsācis informācijas pārbaudi par Ulmes pretlikumīgajām darbībām un tas, ka šāda pārbaude notiek, man bija zināms jau krietni pirms Ulmes termiņa beigām,” teica ģenerālprokurors.

Kalnmeiers norādīja, ka virsprokurora maiņa būtu notikusi jebkurā gadījumā. “Vienkārši no 15.marta viņš tika turēts pienākumu izpildītāja statusā, lai netiktu traucēta KNAB darbība,” sacīja ģenerālprokurors.

Aģentūra BNS ziņoja, ka 16.jūnijā KNAB darbinieki veikuši prokuroru un policijas darbinieku darba kabinetu kratīšanu.

Kriminālprocess sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Saskaņā ar Prokuratūras likuma 42.panta pirmo daļu ģenerālprokurors kriminālprocesā iesaistītos prokurorus ir atstādinājis no amata līdz krimināltiesisko attiecību noregulējumam kriminālprocesā.

Finanšu noziegumu izmeklēšanas prokuratūras vadītājam Ulmem un Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšniekam Arakam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+