×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Kamerkoris “Austrums” dosies uz pavasara mūzikas festivālu Šanhajā

Ekrānšāviņš no korisaustrums.lvEkrānšāviņš no korisaustrums.lv

Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris “Austrums” piedalīsies Šanhajas Starptautiskajā pavasara mūzikas festivālā Ķīnā, aģentūrai BNS pavēstīja kora diriģents Ārijs Ādamsons.

Latvijas koris Šanhajas Starptautiskajā pavasara mūzikas festivālā piedalīsies no 14. līdz 24. maijam.

Koris “Austrums” Ādamsona vadībā Ķīnas pilsētās Šanhajā un Naņdzjinā popularizēs Latvijas spēcīgās kormūzikas tradīcijas, iepazīstinot Ķīnas publiku ar latviešu tautasdziesmām Jāņa Cimzes, Valta Pūces, Ārija Šķepasta, Guntara Geduļa un citu komponistu apdarēs, kā arī latviešu komponistu Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda un Selgas Mences oriģināldarbiem. Deviņās dienās korim paredzētas astoņas uzstāšanās Šanhajas un Naņdzjinas lielākajās koncertzālēs un teātros.

Šanhajas Starptautiskais pavasara mūzikas festivāls ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem kultūras festivāliem Ķīnā. Tā pirmsākumi meklējami 1959. gadā, kad notika pirmais Šanhajas mūzikas un dejas mēnesis. 1960. gadā tas ieguva “Šanhajas pavasara” nosaukumu un katru gadu piesaista gan izcilus Ķīnas mūzikas profesionāļus un augsta līmeņa amatierus, gan māksliniekus no citām pasaules valstīm.

32.Šanhajas Starptautiskā mūzikas festivāla ārvalstu viesu vidū šogad ir gan britu vokālā grupa “The King’s Singers”, gan amerikāņu soprāns Džoisa Didonato (Joyce DiDonato), dāņu senās mūzikas ansamblis “Ars Nova Copenhagen”, Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris un citi mākslinieki.

Otro reizi festivāla ietvaros notiek Koru mākslas nedēļa, kurā uzaicināti piedalīties vairāk nekā 20 koru un vokālo grupu no Ķīnas un citām pasaules malām, tostarp ASV, Čehijas, Jaunzēlandes, Dienvidkorejas un Singapūras. Latviju otrajā Šanhajas Koru mākslas nedēļā pārstāvēs kamerkoris “Austrums”. Kori uzstāsies gan solo koncertos, gan vienosies kopkoncertos.

Koris “Austrums” dibināts 1987. gadā un jau daudzus gadus ieņem stabilu vietu Latvijas labāko jaukto koru vidū. Kopš tā pirmsākumiem kora mākslinieciskais vadītājs ir Ārijs Šķepasts, bet koris sadarbojas arī ar diriģentiem Āriju Ādamsonu, Vilhelmu Georgu Vācieti un Maksimu Ļaščenko.

Attēlā: Rīgas ģenerālā plāna birojā 1960. gadā izstrādātais Rīgas apbūves funkcionālais zonējums 1959–1965. gadam. Latvijas Arhitektūras muzeja karšu kolekcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+