×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Kandavā piedāvās iepazīt laikmetīgo mākslu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kandavas mākslas galerijā tiks atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) veidota izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu”, portālam LA.lv pavēstīja LLMC komunikāciju speciāliste Santa Mičule.

Izstādei atklās pirmdien, 10. novembrī, un tā vairāku kuratoru un mākslinieku sadarbības formā piedāvās iepazīt atšķirīgus skatījumus uz Latvijas laikmetīgo mākslu. Izstādi papildinās izglītības programma “Lielā lupa”. Abi pasākumi Kandavā būs skatāmi līdz šā gada 23. novembrim.

Izstāde “Piecas versijas. Piezīmes par kādu laikmetu” pievēršas arhīva kā nozīmīga kultūras krājuma potenciālam, apskatot to kā daudzpusīgu informācijas nesēju, dinamisku un mainīgu procesu, kas veido un pārformulē attiecības ar vēsturi.

LLMC norāda, ka izstādes radošie impulsi un materiālu interpretācijas virzieni tika meklēti LLMC datu bāzē un arhīvā, kas veidots un papildināts kopš 20. gadsimta 90. gadiem un ir plašākā informācijas krātuve par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem.

Savukārt izglītības programma “Lielā lupa” saistošā veidā iepazīstinās skatītājus ar laikmetīgās mākslas valodu, kā arī ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi.

Izglītības programmas “Lielā lupa” ietvaros darbosies “Mazo pētnieku darbnīca”, kurā varēs piedalīties paši mazākie izstādes apmeklētāji, “Mākslinieku darba galds”, kura ietvaros dažādas vecuma grupas varēs nodarboties ar atjautības uzdevumu risināšanu un trīsdimensionālu modeļu veidošanu, “Lielais dators”, kas ļaus ielūkoties LLMC arhīvā un “Atjautības spēles skolēniem”, kuras mērķis ir skolēnu grupu ieinteresēšana par konkrētām mākslas parādībām.

Tāpat paredzēts konkurss par labāko repliku kādam no LLMC arhīva mākslas darbiem, kura dalībniekiem būs jāizveido asprātīgs komentārs par kādu mākslas darbu paša izvēlētā formā.

Savukārt Annas Veilandes Kustikovas veidotajā lekciju sērijā un video programmā “Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā” 24. novembrī plkst. 16 būs aplūkojami Baltijas kustīgā attēla mākslas darbi, kas radīti, lai raisītu skatītājā vizuālu baudījumu un pārdzīvojumu, vienlaikus gan tematiski, gan stilistiski reflektējot par mūsdienu kultūrā aktuālām tendencēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+