×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Politologi apgaismo, kā pa atslēgas caurumu skatījušies (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Tie daži pļāputašas politologi, kuri diezi kāpēc tiek dēvēti par “ekspertiem” un ir saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas vakara ziņu televīzijās, pārceļojot no kanāla uz kanālu, un pat lepojas, kā “tiek raustīti uz visām pusēm”, izretis varētu savas ornamentālās hipotēzes kaut nedaudz zinātniskot un balstīt uz faktiski notiekošo. Droši vien viņiem atradīsies akadēmisko gudrību apliecinoša izziņa, ka tie kādu laiku mitinājušies ar Diogēnu vienā mucā. Gadiem ilgi rēgodamies ekrānā, viņi vientiesīgākiem ļautiņiem radījuši iespaidu, ka sakāmo izzondējuši, slepeno apspriežu telpā lūsinoties pa atslēgas caurumu vai uzplēšot partiju līderu vēstules, taču praktiski interpretu pasniegtai informācijai varbūt ir muzejiska vērtība, varbūt šādi viņi nopelna nākamo pakāpi hiromantu un kāršu licēju rangā. Ja vakarā eksperti min, ka Straujuma varētu valdīt arī pēc 12. Saeimas vēlēšanām, tad otrā rītā krietnā sieviete paziņo, ka gatava būt premjerministre tikai deviņus mēnešus. Vislabākais un sensacionālākais politologu atklājums ir, ka no Straujumas visu ko varot sagaidīt. Jā, tad jāpabrīnās par TV redaktoriem, kuri neaicina studijā uz komentāru brīvprātīgo Mareku, jo viņš vismaz bija konkrētāks, un, aizsteigdamies notikumiem priekšā, par frontes darbību Ķ. un Ķ. karaspēka 11. kaujas rotas dienasgrāmatā mēdza rakstīt – notriecām desmit ienaidnieka lidmašīnu un saņēmām gūstā ģenerāli ar kārpu uz deguna. Bet mūsu politologiem runājamo materiālu aizdevuši to cilvēku stāsti, kurus lidojošie šķīvīši sagrābj uz zemes virsas, uzrauj augšup kosmosā, mirdzina actiņās baltu gaismu, laboratorijā iespricē serumu un piedzīvojuma noslēgumā nogādā atpakaļadresē. Šādi runātājus radinieki pēc tam pārsvarā ievieto klīnikā. Protams, ka ar līdzīgas fantāzijas dāvanām apveltītus politologus nedz arhibīskaps pārspētu sprediķošanā, nedz tītars buldurēšanā.

Ko tad vajadzēja teikt ekspertam, kurš par lietām sajēdz vairāk nekā cūka no aviācijas? No augsti mācītu cilvēku domu dziļumiem izsakoties, populārzinātniskā un tautai saprotamā valodā skaidrojot, “orākuliem” bija jāvēsta, ka valsts tiecas pretī stabilitātei. Dombrovska kunga mēreni liberālo valdību nomainīs mēreni konservatīvāka pagaidu valdība. Politologiem nav jānodarbojas ar pātarošanu, bet jāvieš drošāka pārliecība par rītdienu Latvijas ļaudīm, un, ja kas dezinformējošs iezogas teksta musturā, tad, sargājot cilvēku veselību, viņiem jāaizliedz uzstāties. Nevajag izspiest kārtējos domu ūdeņus, ka notiek partiju tirgus vai krēslu utenis. Koalīciju veido rāmas saprašanās garā uz godīgiem noteikumiem. Starppartiju sadarbība risināsies, kā Austra Skujiņa vārsmojusi:

Un tad tu nāktu no darba

Ar vakara zeltā zibošu cirvi pār plecu,

Es auklētu tavu dēlu

Un dziedātu dziesmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ha,ha,ha!Labs.Un vēl priekšlikums kā vajadzētu.Paldies!

  2. Izlasīju Līcīškunga rakstu un nevaru saprast, par kuriem politologiem ir runa. Ja par Ījabu – vai viņš ir politologs? Viņš ir pļāpu kule, kas migrē no viena kanāla uz otru un, piedodiet, katrā kanālā tukši muld. Vēl ir virkne “politologu”, kas pagātnē bijuši veiksmīgi zinātniskā komunisma mācības paudēji LPSR augstskolās, bet tagadiņ sevi pārdēvējuši par “politologiem”. Vainīgi ir tieši žurnālisti, kas nemitīgi ekspluatē tukšmuldētājus un bij. zinātniskā komunisma pasniedzējus. Tā kā Līcīškungs pats sev ir iespļāvis acīs. Tā gadās.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+