×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Kārtējais nesums Rokija pūrā. NEDĒĻAS FILMA – Krīds: Rokija mantojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saņēmis Zelta globusu kā labākais otrā plāna aktieris, Silvestrs Stalone patiesi var būt lepns – viņa izauklētā franšīze jau četrdesmit gadu atklāj leģendārā kinoboksera Rokija stāstu. Nu tajā ievilkta jauna līnija.

Adonīsa tēvs Apollo Krīds aizgāja viņsaulē, pirms vēl viņa ārlaulības dēls bija piedzimis, un puikas liktenis nekad nav bijis no vieglajiem. Kauties gan viņam vienmēr paticis, taču, kad Krīda sieva savā mājā deva patvērumu viņas nu jau nelaiķa vīra pusaugu atvasei, viņš beidzot saprata, ka pasaules kārtība var būt arī citāda – tāda, kurā nevalda tikai dūres spēks. Ejot gadiem, Adonīss izveidojis lielisku karjeru, taču dienā, kad viņš saņem paaugstinājumu, viņš arī iesniedz atlūgumu, jo asinis nepiemānīsi un bez boksa viņš nespēj eksistēt, tāpēc jau kādu laiku slepeni dodas uz Meksiku piedalīties nelegālajās cīņās, bet naktīs, uz lielā ekrāna vērodams “YouTube” ierakstus, stājas pretī sava tēva pretiniekiem, lai apgūtu katru mazāko boksa mākslas knifiņu. Taču ar to ir par maz, un viņš, aiz muguras atstājis saulaino Losandželosu un mātes iebildumus, pārceļas uz Filadelfiju, kur vēl joprojām mīt leģendārais Rokijs Balboa. Pagaidām visiem jaunajiem censoņiem viņš ir atteicis kļūt par treneri…

Silvestrs Stalone ir filmas īstā zvaigzne – viņš arī nupat saņēma Zelta globusu kā labākais otrā plāna aktieris, un tā bija šīs filmas vienīgā nominācija šai balvai. Novecojis un ne ar īpaši kustīgu fizionomiju, viņš savelk kopā notikumus, ko šķir četrdesmit gadi, un šie četrdesmit gadi ir arī liela daļa viņa mūža, jo savos 69 gados viņš Rokija lomā iejuties jau septiņas reizes un ticis sists gan fiziski, gan garīgi. Savukārt vien 28 gadus vecajam Maiklam B. Džordanam Adonīsa loma ir lielā izraušanās, jo līdz šim viņš labāk zināms televīzijas skatītājiem. Pateicoties centīgajiem treniņiem un diētai, viņš par visiem 100 procentiem centies iemiesoties savā varonī, pat atteicies no dublieriem, un, kaut arī sižeta līnijas ir nojaušamas, nevicinās ar uzvaras karogu, tā jau iepriekš pieprasot diezgan pelnītos aplausus.

Tiesa gan, Džordans vēl nepazīst nianses, ko jau sen kā apguvis viņa partneris Stalone, viņam ir vēl sveši knifi, kas apgūstami ilgos gados, taču tajā pašā laikā viņa aizrautība nepaliek nemanīta, bet pārliecināšanas spējas nostrādā par labu stāstam. Tiesa, to par oriģinālu nenodēvēsi, bet “Rokija” saimes jaunākais loceklis “Krīds: Rokija mantojums” atbilst vislabākajiem sporta drāmu šabloniem, kurā ir gan niknums un vēlēšanās sasniegt uzvaru, gan personīgās dzīves peripetijas un ne īpaši gluda privātā dzīve, un tā varētu turpināt vēl ilgi. Bet galvenais ir tas, ka šī pelnošā franšīze ieguvusi jaunu seju Maiklu B. Džordanu, un, kā pavisam nesen atklāja Silvestrs Stalone, turpinājums jau tiek veidots. Un kāpēc gan ne, ja jau šī lielbudžeta sērijas kārtējā filma vairāk nekā trīskārtīgi atpelnījusi ieguldījumus un tuvākajā nākotnē nav paredzams, ka naudas rene varētu tikt apstādināta – “Krīds: Rokija mantojums” nedara kaunu saviem “priekštečiem” un atbilstoši žanra likumiem un laikmeta tendencēm velk uz priekšu vienu no modernā kino “dinozauriem”.

UZZIŅA

“Krīds: Rokija mantojums”/”Creed”

ASV, 2015.

Režisors: Raians Kūglers.

Lomās: Maikls B. Džordans, Silvestrs Stalone, Tesa Tomsone, Filisija Rašada, Alekss Hendersons, Tonijs Belevs.

No 15. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+