Kas darāms šonedēļ? 24. – 30. septembris 0

23., 24. septembris. Vāc rudens šķirņu ābolus, gatavo tos izmantošanai ziemā. Jau var vākt arī ziemas šķirņu bumbierus. Lai gan salnu pagaidām vēl nav bijis, laiks noņemt ķirbjus. Sākumā tos novieto siltākās telpās. Pārējos rudens augļus un ogas vāc atkarībā no gatavības pakāpes, laika apstākļiem un vajadzības. Stāda augļu kokus un ogulājus.


Reklāma
Reklāma

 

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

25. septembris. Stāda ziemas ķiplokus un ziemas sīpolus. Vāc bietes, kāļus, pastinakus. Rok topinambūra bumbuļus, ja uz lauka vēl kartupeļi, tad arī tos. Apstrādā augsni.

26., 27. septembris. Šīs dienas nav labvēlīgas stādīšanai. Ja noražojušiem vīnogulājiem uz lapām redzami dažādi plankumi, ogu krūmiem dzeltē vai brūnē lapas, tie jāmiglo ar 1% Bordo šķidrumu. Lai ierobežotu augu slimību izplatību, profilaktiski augsni un augus var aplaistīt ar atšķaidītu tēju, ko pagatavo no tīruma kosām. Ja ir pietiekami daudz kompostējamā materiāla, šajās dienās var sākt gatavot jaunu komposta kaudzi. Apstrādā augsni nezāļainos laukos. Novāc nevietā augošus kokus un krūmus.

CITI ŠOBRĪD LASA

28. septembris. Vairs nevajadzētu kavēties ar gladiolu bumbuļsīpolu norakšanu. Pirmās norok agri ziedošās šķirnes, tad – pārējās, visbeidzot – pavasarī iesētos vairsīpoliņus. Bumbuļsīpolus saulē un vējā apžāvē, notīra un vēl vairākas nedēļas tur siltās telpās. Montbrēcijas jeb krokosmijas var palikt augsnē līdz pirmajam salam, tām vienīgi nogriež pārziedējušos, bet vēl dekoratīvos ziednešus, lai augi veltīgi netērētu spēkus sēklu briedināšanai. Vāc ārstniecības augus, floristikas materiālu. Konservē augļus un ogas, vāra ievārījumus, spiež sulas, kaltē un citādi sagatavo rudens veltes uzglabāšanai.

29., 30. septembris. Vāc ziedkāpostus. Ja ziedkāpostu raža apdraudēta, tos var izrakt ar visām saknēm un pierakt neapkurināmā siltumnīcā (ja tur atbrīvojusies vieta), – līdz vēlam rudenim galviņas paspēs piebriest. Līdzīgi var rīkoties ar romiešu salātiem.

Mēslo ar kompostu zemeņu un citu daudzgadīgo augu stādījumus.

1. oktobris. Turpina divās iepriekšējās dienās aizsāktos darbus.

Sēj ziemājus zaļmēslojumam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.