×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Kaspara Antesa otrajā soloprogrammā vairāk patiesuma 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ventspils kultūras centrā 21. septembrī ar koncertu savu jauno soloprogrammu “Ceļa vārdi” atklās šlāgerdziedātājs un dziesmu autors Kaspars Antess. Tā tapusi sadarbībā ar moldāvu komponistu Janu Raiburgu, bet kā melodiju autors mūziķis klausītājiem sagatavojis oriģināldziesmas ar Jāņa Gavara dzeju.

“Klausītāji dzirdēs jaunas nianses manā repertuārā. Komponists Raiburgs ir izcils melodiķis ar temperamentu,” par jauno repertuāru saka Kaspars Antess.

Šī būs Kaspara otrā soloprogramma. Vairāk programmu līdz šim viņš radījis kā producents. “Mana pirmā soloprogramma “Neskaties atpakaļ” bija debijas albuma repertuārs, un tur viss bija kā pirmoreiz – jūsmīgi, bet no sirds. Mūzikā esmu teju piecus gadus, un arī dzīvē šie gadi mazliet pamainījuši vaibstus tiešā un pārnestā nozīmē – gribas vairāk patiesuma. Mūsdienu straujumā, sevišķi šlāgermūzikā, no mūziķiem bieži vien gaida tikai nemitīgas lustes, tāpēc mēs, mūziķi, reizēm savu emocionālo pusi atstājam novārtā. Es nesaku, ka esmu mainījies, bet uz patiesuma pusi šobrīd eju apņēmīgāk nekā pirms četriem gadiem. Iespējams, to klausītāji arī varēs pamanīt koncertā “Ceļa vārdi”. Tāds nosaukums – lai katrs koncerta vakarā izteiktais vārds būtu kā ceļamaize tiem mērķiem vai pārmaiņām, uz kurām dodamies, lai kādas tās katram būtu,” nosaka Kaspars. Koncertā skanēs arī dziesma ar nosaukumu “Ceļa vārdi”, par kuru Kaspars ir teicis: “Bieži vien mēs uz rītdienu atliekam labo vārdu pateikšanu un savas mīlestības apliecinājumu otrajai pusītei, vecākiem, māsām, brāļiem un citiem mīļajiem. Dziesma aicina pateikt labos vārdus jau šodien, uzsmaidīt jau šodien.”

Kaspars atklāj, ka moldāvu komponista Jana Raiburga radītās dziesmas moldāvu dziedātāju izpildījumā klausījies jau sen. “Reiz kādai no Raiburga dziesmām man sāka labi kārtoties teksts latviešu valodā. Viņa interneta fanu klubā dabūju telefona numuru un piezvanīju, izstāstot, kas par lietu. Vairākkārt sazvanījāmies un radām kopīgu valodu, viņam iepatikās arī manas dziesmas. Viņš man atsūtīja vairākas savas melodijas, un dažām no tām radīju tekstus. Ir kopīgas ieceres nākotnē, taču pagaidām koncertos izpildīšu pāris Raiburga dziesmas,” teic Kaspars. Viņam ir īpašs stāsts arī par dzejnieku Jāni Gavaru. “Jānis Gavars bija Lubānas novadā cienījams kultūras darbinieks un dzejnieks, dzīvojis Meirānos, kaimiņos Jānim Zāberam, savulaik arī strādājis viņa muzejā. Dzejnieka mazdēls un viņa literārā mantojuma glabātājs Aigars Noviks ir man labs draugs, un reiz viņš it kā starp citu iedeva man vectēva dzejas krājumu “Bites lidojums”. Ilgu laiku tai nepievērsos, un tikai gada sākumā Gavara dzeja kļuva par manu sabiedroto, tā tik daudz pateica par mani pašu – viņš gaiši prot izteikt arī skumīgo, nepiepildāmības sajūtu atklāj kā īpašību, no kuras nav jāvairās un jābaidās. Tā ir dziļāka dzeja nekā šlāgermūzikā ierastie teksti, bet es zinu, ka mani klausītāji labprāt ieklausās labā dzejā. Šī dzeja man kā melodiju rakstītājam atvēra jaunu apvārsni, tā ļāva rakstīt mazliet savādāk un kā izpildītājam man tā prasa lielāku atklātību. Bet šajā radošajā posmā tieši to man arī gribas.”

Kaspars neslēpj, ka viņam iedvesmas smelšanās ir radošās mokas, kuru iedarbību viņš izjuta pērnā gada beigās. “Jutu – gribas sevī atraisīt kādu citu stīgu. Pēc šādas plosīšanās, kā likums, rodas kāds impulss, kas no jauna paceļ spārnos. Šogad tā noteikti ir dzejnieka Jāņa Gavara dzeja. Mazliet žēl, ka mūsdienās šādu dzejdaru kļūst arvien mazāk, modernajā dzejā, manuprāt, praktiski nav gaumīgas, talantīgas lirikas,” nopietni teic Kaspars.

Soloprogramma ar pilnu saturu un mūziķu sastāvu izskanēs pagaidām tikai Ventspilī. “Es šo koncertu 21. septembrī veidoju kā svētku dienu, kurā aicinu būt klāt tos, kam mana muzikalitāte patiesi patīk. Bet šos svētkus pavairot vismaz pagaidām man neprasās. Tas, protams, netraucē man koncertēt ar citām programmām,” nosaka Kaspars. Koncertā uzstāsies arī TV šova “Dziedošās ģimenes” dalībnieces no Rēzeknes – Pavlovsku ģimenes māsas Zane un Zaiga. Viņas ne vien kuplinās Kaspara dziesmas, bet arī priecēs ar kādu aizkustinošu latgaliešu dziesmu. Muzikālo pavadījumu nodrošinās instrumentālā grupa pianista Anatolija Livčas vadībā.

Nākamā tuvākā Kaspara uzstāšanās būs 25. oktobrī atjaunotajā koncertzālē “Rīga”, kurā klausītāji tiek aicināti uz Lielo Rīgas balli. “Tas būs svinīgi – ja svinam, tad svinam pa īstam!”

Varbūt noder!!!


Ventspils kultūras centrā 21. IX plkst. 15

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv

Cena: iepriekšpārdošanā EUR 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+