×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Katrai sava sievišķība. Parunāsim par to?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 4. līdz 23. jūlijam galerijā “Mākslas Banka” būs skatāma Ineses Līnes un Daces Runčas izstāde “Parunāsim par sievišķību”, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādē blakus Ineses Līnes krāšņajiem porcelāna darbiem aplūkojamas Daces Runčas gleznas. Stilistikā un tehniskā izpildījuma ziņā atšķirīgos darbus caurvij vienojošā tematiskā stīga – sievišķība. Komentējot izvēlēto tēmu, izstādes ievadā pašas autores raksta: “Piesakot izstādi, tās tēma radās nepiespiesti un pašsaprotami. Jau iesākumā bija skaidrs, ka tā būs par sievišķību. Mūs vieno mīlestība uz skaisto, krāsaino, priecīgo, un izstādei tapušajos darbos ir iekodēts jūtīgums un maigums, prieks par dzīvošanu, mīlestība uz radošu darbošanos.”

Sievišķības izpausmes ir bezgaldaudzas kā krāsā, formā un materiālā, tā arī tēlos, sajūtā, noskaņās. Princese ar rozi, lutinātā skaistule, 100 balti zirgi, sulīgā pilnbrieda bumbieru formas kā sveiciens Balzaka kungam. Ažūrās, smalki trauslās porcelāna formas, sievišķā rakstura un noskaņu portretējumi. Tas viss stāsta, aicina uzsākt iekšējo sarunu, kas tad mums katrai ir sievišķība?

Sievišķība katrai ir sava – kādai kartupeļi ar kotleti saimei vakariņās un vakarā bērniem tīri nomazgāti deguntiņi un dupši. Citai – visizsmalcinātākais franču parfīms, operas pirmizrādes apmeklējums un galanta kavaliera komplimentu čuksti ausī. Abas tās ir īstas un patiesas. Un tā vēl un vēl.

Sievietei mūsdienu praktiskajā dzīvē ir jābūt spilgtai, aktīvai un varošai. Gaisīgas būtnes maģiskā nevarība ir vien izsmalcināta greznība. Taču harmoniska labsajūta, patīkama, mierīga komforta zona un smalka greznība noteikti ir sievietes vēlmju sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+