×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Katrs ceturtais iedzīvotājs vēl nezina, kā balsos pašvaldību vēlēšanās

LETALETA

Katrs ceturtais iedzīvotājs jeb 27% pagaidām vēl nezina par kuru politisko spēku balsos pašvaldību vēlēšanās, kuras notiks 1. jūnijā, liecina mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “TNS Latvia” veiktais pētījums.

Līdz pašvaldību vēlēšanām 1.jūnijā ir palikušas nepilnas divas nedēļas, bet vēl 27% Latvijas balsstiesīgo vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav izlēmuši par kuru partiju balsos pašvaldību vēlēšanās, no tiem 16% atbildējuši, ka drīzāk vēl nav izlēmuši, bet 11% noteikti nav izlēmuši.

Šādu viedokli biežāk pauduši iedzīvotāji, kuri ģimenē pārsvarā runā latviski.

Savukārt vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem aptaujas veikšanas brīdī jau bija izlēmuši, par kuru partiju balsos pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā.

Salīdzinoši biežāk par savu balsojumu izlēmuši ir cittautieši, Rīgas iedzīvotāji, ģimenē pārsvarā citā valodā runājošie pilsoņi, pilsoņi ar salīdzinoši augstākiem ikmēneša ienākumiem, kas pārsniedz 301 latu uz ģimenes locekli.

Desmitā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem nepiedalīsies pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā, bet 8% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+