×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Ķekatnieki Rīgas Latviešu biedrības namā

Lai arī Ziemassvētku laiks jau sen kā aizgājis, ap
snigušie koki un māju jumti turpina nest balto svētku sajūtu. Ziemas saulgriežu noskaņa tur-
pinās arī mūzikā – Inta Teterovska Rīgas kora grupas koncerts “Ziemassvētki jaunajā pasaulē”, kas šo sestdien, 21. jan-
vārī, pulksten 18.00 būs klausāms Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē, sniegs iepriekš nedzirdētas tradicionālo saulgriežu dziesmu interpretācijas.

 

Koncerta programmas centrā būs Uģa Prauliņa kantāte “Ziemassvētki jaunajā pasaulē”. “Kantāte sarakstīta Ņujorkas latviešu korim 2005. gadā. Tā ir viena no daudzajām Ziemassvētku un ziemas saulgriežu kantātēm, kuras savam korim jau desmit gadu garumā regulāri pasūta latviešu diriģents Andrejs Jansons no ASV,” stāsta koncerta idejas autors, diriģents Ints Teterovskis. “Uģa Prauliņa kantātes tekstuālo pamatu veido latviešu tautas dziesmu vārdi. Bez šīs kantātes koncertā skanēs arī katra kora atsevišķi sagatavotas ziemas saulgriežu dziesmas, kuras kori izdziedās, tērpti tautas tērpos!”

Kopumā koncertā piedalīsies ap 200 dziedātāju piecu koru sastāvos – kamerkori “Fortius” un “Muklājs”, Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris, jauniešu koris “Skaņupe” un jauktais koris “Vivat”, kā arī instrumentālais ansamblis “Melderis”, kuri savu diriģentu vadībā atskaņos Kurzemes ķekatnieku, Zemgales budēļu, Latgales kaladnieku un Vidzemes čigānu dziesmas, bet visi kopā – kantāti “Ziemsvētki Jaunajā pasaulē”.

“Šis nav pirmais un noteikti nebūs arī pēdējais koncerts šādā un pat vēl lielākā sastāvā. Rīgā ir aptuveni 100 aktīvi strādājoši amatieru kori, kuri ir Dziesmu svētku procesa dalībnieki. Visi šie kori ir sadalīti mazākās grupās, un vienas šādas koru grupas vadītājs esmu es,” stāsta I. Teterovskis. “Manai koru grupai šogad būs vēl viens kopīgs uzdevums – ar jaundarbu piedalīties Rīgas svētkos augustā!”

I. Teterovskis dzimis 1972. gadā. Latvijas Mūzikas akadēmijā 2001. gadā ieguvis maģistra grādu kordiriģēšanā. Stažējies Dartingtonā (Lielbritānija) baroka mūzikas izpildīšanas kursos, kā arī Brēmenē (Vācija), darbā ar Baha kori un orķestri. Organizējis mūzikas festivālus un koncertus Latvijā – Senās mūzikas festivālu, “Rīga dimd”, “Lielo Mūzikas balvu”, G. Mālera 8. simfonijas uzvedumu, Vispārējos latviešu dziesmu svētkus, kā arī bijis XXIV Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģents. Jauniešu kora “Balsis” vadītājs, ar kuru kopā ierakstīti nu jau 18 kompaktdiski. Strādā arī organizācijā “Rīga 2014”, veidojot pasākumu programmu 2014. gadam, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+