×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Kemerons sola aktīvi vērsties pret džihādistiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons iecerējis tuvākajā laikā stingrāku padarīt terorisma apkarošanas likumu, liedzot valstī atgriezties tiem Britānijas pilsoņiem, kuri būs karojuši Irākā un Sīrijā.

Tāpat saskaņā ar jauno likumu Britānijas policijai būs tiesības uz 30 dienām atņemt pases cilvēkiem, tostarp nepilngadīgām personām, par kuriem būs aizdomas, ka viņi plāno ceļot uz Irāku un Sīriju, lai pievienotos tur karojošajiem džihādistiem, ziņo laikraksta “The Independent” interneta vietne. Britu izdevums arī atzīmē, ka Irākā un Sīrijā karojošo teroristu grupējumiem pievienojas galvenokārt cilvēki vecumā no 16 līdz 21 gadam.

Ar jaunajiem terorisma apkarošanas plāniem Kemerons iepazīstināja Austrālijā. Viņš paskaidroja, ka Irākā un Sīrijā džihādistu pusē karojošajiem britiem nebūs iespējas atgriezties Britānijā vismaz divus gadus, ja “viņi nepildīs mūsu nosacījumus”. Turklāt, kā norādīja britu valdības vadītājs, divu gadu ilgo iebraukšanas liegumu būs iespējas pagarināt, ja par konkrēto personu joprojām būs aizdomas. Tāpat jaunie noteikumi paredzēs sankcijas pret lidsabiedrībām, kuras tomēr pārvadās personas, kurām Britānija būs liegusi izceļošanu.

“Mums šie draudi ir jāiznīcinā to saknē. Mums jālikvidē draudi, kurus rada ārvalstu kaujinieki, plānojot uzbrukumus mūsu cilvēkiem,” paziņoja Kemerons, neatklājot precīzu datumu, kad jaunie noteikumi stāsies spēkā. Taču viņš norādīja, ka tas notiks “tuvākajā laikā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+