×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. februāris, 2014
Drukāt

Kijevas centrā protestē vairāk nekā 50 000 cilvēku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Anti-government protesters take part in a demo in Kiev on February 2, 2014. Ukraine's opposition holds a new rally amid concern about military intervention in the country's worst crisis since independence, after pledges of support from Europe and the United States and fresh accusations from Russia. Ukraine's opposition said it had requested financial aid from Western powers that have pledged support for the protest movement against President Viktor Yanukovych. AFP PHOTO/ SERGEI SUPINSKY

Ukrainas galvaspilsētas Kijevas centrā protestē vairāk nekā 50 000 cilvēku, kuru vidū ir arī opozīcijas līderi Vitālijs Kļičko un Arsēnijs Jaceņuks.

Kā novēroja aģentūra AFP, protestētāju nometnei Neatkarības laukumā turpina pievienoties vēl demonstranti, lai protestētu pret Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča promaskavisko kursu.

Kļičko svētdien pieprasīja, lai aizvadīto divu mēnešu ilgušo demonstrāciju laikā visi apcietinātie protestētāji tiktu nekavējoties atbrīvoti bez kādu nosacījumu izvirzīšanas.

Ukrainas opozīcija jau iepriekš noraidīja šonedēļ parlamentā pieņemot amnestijas likumu, kas paredz nosacījumu, ka protestētāji atbrīvos visas ieņemtās valsts iestāžu ēkas.

Kļičko arī aicināja sarunās starp Ukrainas vadību un opozīciju iesaistīt starptautiskos starpniekus.

Mēģinot risināt politisko krīzi valstī, Janukovičs aizvadītajā nedēļā pieņēmis premjerministra un visas Ukrainas valdības demisiju, kā arī atcēlis pretrunīgi vērtētos likumus par sabiedriskās pulcēšanās ierobežošanu, kas izsauca īpaši niknus protestus.

Taču opozīcija pieprasa tālākus soļus, tostarp labojumus konstitūcijā, kas vājinātu prezidenta pilnvaras, kā arī pirmstermiņa prezidenta vēlēšanu rīkošanu un tūlītēju Janukoviča atkāpšanos.

Opozīcija raizējas, ka Janukovičs varētu gatavoties izsludināt ārkārtas stāvokli, īpaši pēc bruņoto spēku piektdien izplatītā aicinājuma nekavējoties rīkoties, lai mazinātu spriedzi sabiedrībā.

Tomēr pēc militāro analītiķu novērtējuma, Janukovičs varētu vilcināties spert šādu soli, jo nav pārliecības par armijas lojalitāti prokremliskajam Janukovičam, turklāt gados jaunajiem karavīriem varētu būt protestētājiem līdzīgs redzējums par Ukrainas nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+