×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Klajā nāk apjomīgs, krāšņs un izzinošs katalogs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 15. septembrī plkst. 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē norisināsies vērienīgā izstādes kataloga “Manas grāmatas. Mans laiks. 1514” atvēršanas svētki, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Vizuāli krāšņais izdevums trīs valodās – latviešu, angļu un vācu – atspoguļo starptautisko un plaši apmeklēto LNB un nodibinājuma “Rīga 2014” izstādi “1514.Grāmata.2014”, kas no 2014. gada jūlija līdz 2015. gada martam bija apskatāma LNB Grāmatniecības muzeja telpā.

Kataloga sastādītāji ir vēsturnieki Dr. Andris Levāns un Dr. Gustavs Strenga. Izdevuma vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Mārtiņš Ratniks. Projekta vadītāja – mākslas un muzeoloģijas speciāliste Astrīda Rogule. Izdevējs – LNB.

“Apjomīgās publikācijas saturs atspoguļo Latvijas Republikas (LR) vēsturē vēl nepieredzēta veida izstādi, piedāvājot lasītājiem iepazīties ar ekspozīcijai radītajiem stāstiem un aprakstiem par vairāk nekā 80 vēsturiskām un retām grāmatām (humānistu darbi, liturģiskās un lūgšanu grāmatas, rēķināšanas grāmatas, pavārgrāmatas, kalendāri un pat bruņinieku romāni). Tās iespiestas 1514. gadā, un aizvadītajā gadā izstādes apskates periodā deponētas Latvijā no 17 Eiropas bibliotēkām. Vienlaikus katalogu papildina vairāki simti krāsainu un daudzveidīgu attēlu gan no izstādes, gan tajā izstādītajām un citām aizraujošām viduslaiku grāmatām,” stāsta LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Kataloga ievadā lasāms izstādes “1514.Grāmata.2014” idejas autora, LNB direktora Andra Vilka raksts par tās tapšanas gaitu, kā arī A. Levāna un G. Strengas ievadraksti par izstādes un tās kataloga koncepciju.

Izdevums “Manas grāmatas. Mans laiks. 1514” sniedz atskatu ne tikai uz izstādi, bet ar četriem starptautiski atzītu ekspertu zinātniskajiem rakstiem iezīmē laikmetu – 16. gadsimta sākumu un grāmatas nozīmi tajā.

Katalogs inonāks visās Eiropas bibliotēkās, kuras līdzdarbojās izstādes veidošanā, kā arī LR Ārlietu ministrija to iekļaus oficiālo dāvanu klāstā, ko pasniegt ārvalstu sadarbības partneriem un diplomātisko un konsulāro dienestu pārstāvjiem, bilst Zilberts.

Katalogs “Manas grāmatas. Mans laiks. 1514” ir radīts ar nodibinājuma “Rīga 2014”, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē, LR Kultūras un Ārlietu ministriju atbalstu. Katalogs ir iespiests ES prezidentūras, Kultūras un Ārlietu ministriju atbalstu. Katalogs ir iespiests poligrāfijas uzņēmumā “Jelgavas tipogrāfija”.

Katalogu būs iespējams iegādāties LNB reģistratūrā. Tā cena – 30 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+