×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Klavieru trio “Opera”: nevaram bez kamermūzikas

Foto - Oļegs ZernovsFoto - Oļegs Zernovs

7. maijā Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks klavieru trio “Opera” 15 gadu jubilejas koncerts. Trio mūziķi: pianists Juris Žvikovs, vijolniece Svetlana Okuņa un čelliste Inga Sunepa koncertam sagatavojis populāru operu pārlikumus svētku noskaņās.

Klavieru trio “Opera” pirmais koncerts notika 2001. gada 20. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē. Kopš tā laika trio muzicē nemainīgā sastāvā, ar regulāriem koncertiem veicinot kamermūzikas tradīciju atjaunošanu visā Latvijā. Par izcilu sniegumu baleta izrādē “Smilšuvīrs” klavieru trio “Opera” 2009. gadā saņēma “Latvijas gāzes” Gada balvu operai. Trio repertuārā ir Žana Fransē, Jozefa Haidna, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Volfganga Amadeja Mocarta, Astora Pjacollas, Sergeja Rahmaņinova, Dmitrija Šostakoviča, Roberta Šūmaņa, Nikolaja Roslaveca un daudzu citu komponistu sacerējumi.

Ar lepnumu trio čelliste Inga Sunepa teic – esam visilgāk kopā spēlējušais klavieru trio Latvijā un esam gatavi turpināt! “Pēc ilgas un veiksmīgas kopā muzicēšanas kvarteta kolēģi saprot viens otru no pusvārda. Šobrīd, gatavojot koncertprogrammu, priecājamies, ka šie 15 gadi devuši daudz mums kā profesionāļiem – jūtamies nobrieduši. Esam ļoti saspēlējušies un tāpēc arī labi jūtam, pazīstam viens otru. Protams, Latvijas apstākļos reizēm šķiet, ka mazam trio nav viegli darboties. Pašiem jāmeklē koncertēšanas iespējas, jāspēj sastādīt un sagatavot jaunas koncertprogrammas un, jā, arī pievilināt klausītāju. Nevienu brīdi nevar dusēt uz vecajiem lauriem, jo mūsu klausītājs ir ļoti prasīgs. Tomēr mēs nevaram dzīvot bez kamermūzikas – esam gatavi paciest grūtības, jo ir svarīga kopā spēlēšana, radošais process, iespēja pašiem izvēlēties savu repertuāru. Lielākais gandarījums ir klausītāju klātbūtne – priecājos, ka mūsu koncerti vienmēr bijuši labi apmeklēti un pieprasīti. Tas dod papildu stimulu paralēli ikdienas darbiem atrast laiku savākties kopā un spēlēt.”

Ko gan citu varētu izvēlēties klavieru trio “Opera” jubilejas koncerta programmai, ja ne skaņdarbus, kas saistīti ar opermūziku. Trio mūziķi teic – jubilejas reizē arī mūzikā valdīšot svētku noskaņa. Klausītājus gaida vairāki populāras opermūzikas pārlikumi, piemēram, mūzika no “Burvju flautas”, “Korgijs un Besa” un citi. Protams, neizpalikšot arī kaut kas no jau spēlētā repertuāra – koncerta pirmajā daļā skanēs Fēliksa Mendelszona-Bartoldi “Klavieru trio”.

Klavieru trio “Opera” 15 gadu jubilejas koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā “Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 7. V 15.00 Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs; www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+