×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Klūnijs uzņems filmu par “News of the World” telefonsarunu noklausīšanās skandālu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu aktieris un režisors Džordžs Klūnijs uzņems filmu par masveida telefonsarunu noklausīšanos, ko veica uzņēmējam Rūpertam Mērdokam piederošā mediju impērija “News Corporation”, trešdien paziņoja gaidāmās kinolentes producenti.

Filma “Hack Attack” balstīta uz britu laikraksta “The Guardian” žurnālista Nika Deivisa grāmatu ar tādu pašu nosaukumu.

Skandāls noveda pie nedēļas laikraksta “News of the World” slēgšanas.

“Tajā ir visi elementi – meli, korupcija, izspiešana,” kinostudijas “Sony Pictures” paziņojumā norāda Klūnijs. “Labākais, ka tā ir patiesība. Niks ir drosmīgs un stūrgalvīgs žurnālists. Iespēju ekranizēt viņa grāmatu uztveram kā pagodinājumu.”

Klūnija tēvs bija žurnālists, tāpēc aktieri interesē žurnālistikas loma lasītāju dzīvē, uzsvēra “Columbia Pictures” pārstāvis Maikls de Luka. “Filmā “Hack Attack” Džordžs izzinās šīs pasaules tumšo pusi – biznesu, kurā pārkāpti visi žurnālistikas likumi vieglas peļņas nolūkos,” viņš piebilda.

Kinolentes uzņemšana sāksies nākamgad.

Deiviss sešus gadus pētīja “News Corporation”, galu galā secinot, ka “viss ir pērkams un pārdodams”.

Mērdoks bija spiests 2011. gadā slēgt 168 gadus pastāvējušo laikrakstu “News of the World” pēc tam, kad atklājās, ka tā žurnālisti uzlauzuši kādas nogalinātas skolnieces, kā arī simtiem sabiedrību pazīstamu cilvēku telefonu balsspastus.

Tā bija dārgākā tiesas prāva Lielbritānijas vēsturē un izgaismoja Mērdoka impērijas ciešās saiknes ar politiķiem un britu tabloīdu darba metodes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+