×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

KM prioritātes nākamā gada budžetā – pedagogu atalgojums un simtgades svinības

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras ministrijas (KM) būtiskākās jaunās politikas iniciatīvas ir pedagogu darba atalgojuma modeļa ieviešana kultūrizglītībā un Latvijas valsts simtgades svinību īstenošana, kas aptver visu nozaru pasākumus, LA.lv uzzināja KM.

Kultūras ministre Dace Melbārde uzsver, ka labprāt otrdien pie Ministru kabineta ēkas būtu tikusies ar kultūrizglītības skolotājiem, taču atradās Briselē, kur piedalījās Eiropas Savienības kultūras ministru padomes sanāksmē.

“Mēs pilnībā atbalstām mūsu pedagogu prasības attiecībā uz kultūrizglītības iekļaušanu IZM izstrādātajā pedagogu atalgojuma modelī, kas tika prezentēts 25. aprīlī. KM vienmēr ir stingri iestājusies par to, ka modelim jābūt vienotam. Šobrīd par to ir panākta vienošanās arī koalīcijā. Ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad pilnīgai reformas īstenošanai kultūrizglītības sektoram nepieciešami 13 538 861 eiro, KM negrasās no savas pozīcijas atkāpties un ir iesniegusi pedagogu darba atalgojuma modeļa ieviešanu kā prioritāru jauno politikas iniciatīvu,” pauda ministre.

Otra KM jauno politikas iniciatīvu prioritāte ir Latvijas valsts simtgades svinību īstenošana, kam kopsummā nākamajā gadā būtu nepieciešami 5 255 861 eiro. Kultūras, Starptautiskās, Diasporas un Reģionālās programmas, kā arī 2018.gada novembra svētku sagatavošanas procesa un Latgales kongresa simtgades pasākumu pašreizējās kopējās izmaksas 2017.gadā veido 2 369 513 eiro. Savukārt KM pieteiktās citu nozaru un sabiedrisko mediju iniciatīvas 2017.gadā veido izmaksas 2 886 348 eiro apmērā.

Bez minētajām prioritārajām iniciatīvām, KM ir pieteikusi arī nepieciešamību risināt jautājumu par Nevalstisko organizāciju fonda darbības turpināšanu 2017. gadā 700 000 eiro apmērā, kā arī finansējumu mediju politikas īstenošanai– Mediju atbalsta fona izveidei un mediju pratības veicināšanai 1 265 248 eiro apmērā.

Kā katru gadu, arī šogad finansiāli ietilpīgu daļu veido KM apkopotās kultūras iestāžu vajadzības. Pilnīga kultūras resora pieteikto problēmu risināšana – tai skaitā, kultūras darbinieku atalgojuma palielināšana, rekonstrukcijas, telpu remonti, mūzikas instrumentu nomaiņa, Eiropas Savienības finansēto projektu pabeigšana un uzturēšana un citas vajadzības – 2017.gadā prasītu vismaz 10 509 479 eiro.

Visas minētās jaunās politikas iniciatīvas kopā veido 31 269 449 eiro, taču tas, kādā apmērā būs iespējams īstenot KM iesniegtās vajadzības, būs atkarīgs no valsts budžeta iespējām, uzsver ministrijā.

KM veidota infografika.KM veidota infografika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+