Praktiski
Mājas

Ko iesākt ar tapešu atlikumiem? Tos var ļoti radoši izmantot0

Publicitātes foto

Nereti pēc remonta pāri palikušos tapešu atlikumus uzglabā ilgus gadus, līdz nejauši uziet kādā skapī vai kastē, kad tapetes jau nomainītas vairākkārt. Tomēr nevajag atlikumus mest ārā, jo krāsainās tapešu loksnes var izmantot ļoti radoši.

Dekoratīva siena, joslas vai pečvorks
Atšķirīga tapete uz vienas sienas spēj telpu izmainīt līdz nepazīšanai. Galvenais, lai izmantotās tapetes būtu izteiksmīgas un labi saskanētu ar pārējām sienām, kam vēlams būt vienkrāsainām.
Ja tapešu atlikumu nav daudz, līdzīgi var veidot dekoratīvas joslas uz sienām.
No vienāda stila dažādu tapešu nelieliem atlikumiem, kas labi saskan toņu gammā, var veidot arī sienas dekoru pečvorka stilā. Tikai jāuzmanās, lai iegūtais zīmējums nebūtu par raibu. Vislabāk šādu noformējumu izvēlēties tikai vienai sienai vai pat sienas daļai.
Savukārt bērnistabās interesantus dekorus var izveidot, ja no veco tapešu atlikumiem izgriež interesantas figūriņas – dzīvniekus, pasaku varoņus, kokus, mašīnas un uzlīmē uz istabas sienām, veidojot dekoratīvas grupas.

Mēbeļu virsmas un fasādes
Nelielus košu tapešu atlikumus var uzlīmēt uz nokalpojuša skapīša durtiņām vai atvilktņu fasādēm. Lai dekors būtu izturīgāks, to pārlako ar caurspīdīgu laku uz ūdens bāzes. Šāds dekors ļoti labi atsvaidzina vecas mēbeles.
Līdzīgi atdzims arī plaukti, vitrīnas un grāmatu skapji, ja to dibensienas pārklās ar rakstainām tapetēm.
Arī apnikušu galda virsmu var atjaunot, uzlīmējot tai interesanta zīmējuma tapeti. Lai virsma ilgāk kalpotu, tai virsū liek stikla plātni.

Nišas, durvis un kāpņu pretpakāpieni
Tapetes, kas kontrastē esošo sienu tonim, var izmantot nišu akcentēšanai.
Savukārt nelielas, bet rakstainas un košas tapešu joslas, kas uzlīmētas uz kāpņu pretpakāpienu sieniņām, padarīs garlaicīgas un nobružātas kāpnes īpaši dekoratīvas. Arī šo dekoru vēlams pārklāt ar bezkrāsainu laku, lai tas nenobružātos un nesmērētos.
Biezāka materiāla tapešu atlikumus var lieliski izmantot durvju pildiņu vai pat visas vērtnes dekoram. Vislabāk, ja tās būs mazgājamās tapetes, jo durvis ir interjera elements, kas tiek lietots visai bieži un intensīvi.

Oriģinālas glezniņas un rāmīši
No īpaši gleznainiem tapešu atlikumiem var veidot nelielas glezniņas vai pat sienas paneļus. Šim nolūkam tapetes uzlīmē uz stingras pamatnes – kartona vai saplākšņa un ierāmē.
Pat nelielus tapešu atgriezumus var lietderīgi izmantot, dekorējot ar tiem jau esošus fotogrāfiju vai posteru rāmīšus. No lielākām loksnēm, liekot lietā izdomu, var veidot arī savus unikāla dizaina rāmjus.

Paplātes, lampu abažūri
Nelieli tapešu atlikumi labi der koka paplāšu un servējamo galdiņu virsmu atsvaidzināšanai.
Arī lampu abažūru jaunam ietērpam var izmantot tapešu atlikumus.

LA.lv