×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Koalīcija atbalsta ieceri par gadu ilgu pabalstu pensionāru atraitņiem (7)

Foto LETAFoto LETA

Koalīcija atbalsta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredzētu, ka pārdzīvojušais laulātais vēl gadu saņemtu pabalstu 50% apmērā no mūžībā aizgājušā dzīvesbiedra pensijas, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Sociālo lietu komisijai paredzēts šonedēļ lemt par attiecīga likumprojekta virzīšanu izskatīšanai parlamentā.

Kā ziņots, viens no likumprojekta iniciatoriem Andrejs Klementjevs (S) aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka šonedēļ to varētu skatīt arī parlamenta sēdē. Šo likumprojektu iecerēts pieņemt steidzamības kārtībā, lai tas stātos spēkā no nākamā gada. Politiķis piebilda, ka arī ar Saeimas frakcijām ir panākta vienošanās raiti izskatīt šos priekšlikumus.

Priekšlikumus grozījumiem likumā par valsts pensijām vērtēja darba grupa. Kopumā atbalstu guva divi ierosinājumi – par pabalstu pensionāru atraitņiem, kā arī priekšlikums piemaksu par uzkrāto darba stāžu palielināt arī tiem, kuri pensionējušies 1996.gadā.

Atbalstu šiem ierosinājumiem pauda arī Labklājības ministrija, savukārt Finanšu ministrija vērsa uzmanību uz papildu izdevumiem.

Vēl no šā gada 1.jūlija piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu būs 1,5 eiro tiem cilvēkiem, kuriem vecuma pensija piešķirta līdz 1995.gada beigām. Tas attieksies arī uz personām, kurām invaliditātes pensija piešķirta un vecuma pensijai nepieciešamais vecums sasniegts līdz 1995.gada beigām. Tomēr likumprojekts paredz, ka šādas izmaiņas būtu attiecināmas arī uz tiem pensionāriem, kuri pensionējušies 1996.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Piekrītu pilsonim, vēlēšanas tuvojas 😀 Uztaisam pētījumu, vai tiešām tas notiks? 😀 Un kāpēc gadu? Kāpēc 50%? Maksāja ta n-tos gasdus un 100%! Finanšu ministrija vērš uzmanību, ka būs papildus izdevumi 😀 Ej nost, tātad, lai nebūtu papildus izdevumi, jāmirst nost:D To, kurš šo murgu pateica, nevarētu par genocīdu kkur ietiesāt? Kā pasaciņā, vecos uz mežu! Sviesc, ārprāc!!!

 2. Obligāti jāieskaita 1996 gads ,jo ne visi bija tik gudri pie shēmošanas un palika ar mazām pensijām ,es nostrādāju 35gadus un saņemu tikai par brīvās Latvijas gadiem kad bija pārejas laiks par darbu maksāja kapeikas un vēl negodīgie darba devēji nožulīja kur ir mūsu vaina Krievu laikos maksāju pensijas fondam lielu naudu un kur vis tas palika? Jūtos vīlusies

 3. Ar ko atraitņi labāki par vientuļajiem pensionāriem? Kāpēc viņiem vairāk vajag? Nu nekādi nesaprotu šī pasākuma jēgu. Kur tad paliek vienlīdzība?

  • Vai Jūs eat tik glupa vai izliekieties ,tā vienlīdzība sastāv no tā ka tas otrs ir maksājis pensijas nodokli kuru pats nepaspēja izlietot ,bet vientuļniece ti Jūs maksājat tikai nodokli par sevi ko vēl Jūs gribat ,lai kaimīņš atdod Jums savu maksāto

 4. Vēlēšanas tuvojas un kaut kas tautas labā jādara? Tas ar tām pensijām būtu labs darbs.
  Tikai kā NA ar tiem čekas maisiem – kā tie nevēlas bērt? Kāpēc ?
  =Likumprojekta autors Ritvars Jansons (NA) atzīst, ka Juridiskā biroja iebildumi ir pamatoti un arī viņa vadītā darba grupa secinājusi, ka vispareizākais būtu nevirzīt tālāk jauno likumu par “čekas maisu” atklāšanu.=
  Ko tas nozīmē no NA ? NA iestājas par čekistiem? Un par tiem tad balsos ( NA ), lai saglabātu maisos?

 5. Tas nozīmē-tuvojas vēlēšanās.Nu kā var nesolīt?

 6. Kāpēc ne kā Eiropas Savienībā,ne kā Lietuvā un Igaunijā?????

Draugiem Facebook Twitter Google+