×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Koalīcijā esošā NA nosoda piekāpšanos bēgļu jautājumā; nākotnē par to būtu jālemj Saeimai (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Koalīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) nosodījusi partneru “piekāpšanos bēgļu jautājumā”, un uzskata, ka nākotnē šādi lēmumi būtu jāpieņem ar Saeimas balsojumu, aģentūru BNS informēja partijas pārstāve Laila Ozoliņa.

NA uzskata, ka valdības vairākuma pieņemtais lēmums paredz “bezierunu kapitulāciju un valsts nacionālo interešu ignorēšanu”.

“Latvija pagājušā gadsimta laikā pret savu gribu ir uzņēmusi proporcionāli vairāk imigrantu nekā ikviena cita Eiropas Savienības valsts. Tā ir Latvijas īpašā situācija, kas jaunu cittautiešu imigrāciju mūsu valstī padara sevišķi bīstamu, un tādēļ ir pilnīgi nepieļaujama,” pavēstījis NA līderis Raivis Dzintars. Latvijai līdzīgi kā Bulgārijai un Ungārijai sarunās ar Eiropas Komisiju esot jāpastāv uz īpašiem nosacījumiem.

NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš komentējis, ka šāda “piekāpšanās var kalpot par pamatu jaunu bēgļu kvotu uzspiešanai nākotnē”. Tāpēc NA frakcija aicina koalīcijas partnerus vienoties par daudz stingrāku kārtību, kādā līdzīgos gadījumos lēmumi būtu pieņemami nākotnē. Frakcija strādāšot pie grozījumiem normatīvos aktos, lai turpmāk lēmumu pieņemšana patvēruma piešķiršanas jautājumos būtu iespējama tikai ar Saeimas balsojumu.

Jau ziņots, ka valdība pirmdien vienojās, ka Latvija brīvprātīgi divu gadu laikā uzņems 250 bēgļus. “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības ministri atbalstīja bēgļu uzņemšanu, savukārt NA pārstāves kultūras ministres Daces Melbāres viedoklis ar argumentiem pret šādu lēmumu tiks pievienots Latvijas nostājai. Neviens cits no NA ministriem pirmdien valdības ārkārtas sēdē nepiedalījās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nākotnē būtu par to jālemj Saeimai ? Stulbums ! Tad jau būs par vēlu,jo ”nākotnē ” to 250 vietā jau būs 250 000,un tad varēsiet lemt vai nelemt,bet viņi vienā dienā izlems kad vajag iziet ielās un nedaudz pasvilināt mašīnas un padauzīt skatlogus – kā viņi to darīja Londonā,Stokholmā un citur.

  2. Nosodīt ir tukši vārdi.

  3. Lai Latvijsi būtu nākotne Atbildēt

    Par to ir jālemj referendumā! Un jau tagad,nevis nākotnē!

  4. Ar Aijo Benesu vēl nepietiek?

  5. Par to,saskaņā ar Satversmi,ir obligāti jārīko referendums!

  6. Nevis gļēvi nosodīt, bet pieprasīt referendumu. Tik kardinālus lēmumus valdībai nav tiesību pieņemt bez tautas piekrišanas. Nav jau padomju laiki un nav ko aizbildināties ar vienotību un taisnīgu emigrantu sadali.Un vispirms lai valdība nodrošina valsts pamatiedzīvotājiem tādus dzīves apstākļus, kādus tā sola imigrantiem.Vai mūsu bērni saņem tādus pabalstus kā sola imigrantiem? Straujumai vajadzētu atkāpties jau par tādu attieksmi pret tautu. Pieprasu Referendumu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+