×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Koalīcijas partneri vēl nevienojas par konkrētu bēgļu pabalsta samazinājumu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Valdošās koalīcijas partijas ir vienisprātis, ka pabalsts bēgļiem jāsamazina, bet par konkrētu samazinājuma apmēru partneri šodien vēl nevienojās, un mēneša beigās par šo jautājumu lems valdība.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka kopumā partneriem nav iebildumu pret bēgļu pabalstu izvērtēšanu. Šodien izskanējušas arī dažādas iespējamas summas, līdz kurām pabalstus varētu samazināt, tomēr vienošanās par kādu no piedāvājumiem neesot panākta.

Līdz ar to par šo jautājumu 20.oktobrī lems valdība, bet 19.oktobrī diskutēs koalīcija, uzklausot Iekšlietu ministrijas (IeM) priekšlikumus.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) valdes loceklis Jānis Dombrava jau iepriekš pauda, ka minimālā pensija Latvijā ir 64,03 eiro mēnesī, garantētā minimālā ienākuma līmenis ir 49,80 eiro. VL-TB/LNNK rosinājusi pabalstus bēgļiem pielīdzināt šiem vispārējiem līmeņiem.

Dombrava arī šodien pauda, ka Valsts kanceleja iepazīstināja politiķus ar apkopoto informāciju, kas liecina – bēgļi papildus var saņemt daudz citu pabalstu. Piemēram, viņi varot saņemt bērnu pabalstu, kas ir 76 eiro mēnesī.

Papildus tam bēgļi var saņemt arī pabalstu no 11 līdz 34 eiro mēnesī, par katru bērnu atkarībā no viņu skaita, kā arī bērnu kopšanas pabalstu, ja bērns ir vecumā līdz 1,5 gadam, klāstīja Dombrava.

Viņš piebilda, ka visai koalīcijai ir vienots viedoklis, ka bēgļu pabalsta apmērs jāsamazina, lai nebūtu nevienlīdzīga situācija ar Latvijas iedzīvotājiem.

“Ne visi bēgļi automātiski ir cilvēki bez nekādiem uzkrājumiem. Mēs zinām, ka virknei no šiem cilvēkiem ir bijusi iespēja samaksāt vairākus tūkstošus kontrabandistiem, kas viņus atgādājuši līdz Eiropai. Tāpat Muceniekos dažiem bēgļiem ir labāki planšetdatori nekā vienam otram Saeimas deputātam vai ministram,” turpināja politiķis, noraidot bažas par iespējamām sekām, samazinot pabalstus. Dombrava uzskata – nebūtu korekti runāt, ka bēgļi automātiski kļūs par noziedzniekiem, ja tiks samazināts pabalsta apjoms.

Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde šodien skatīja šo jautājumu un uzskata, ka pabalsta apmērs bēgļiem jāsamazina, informēja ZZS valdes loceklis Edgars Tavars. ZZS uzskata, ka šo jautājumu nevar skatīt atrauti no Latvijas iedzīvotājiem pieejamām pensijām, maznodrošināto pabalstiem.

Tā būšot “zināma indikācija arī bēgļiem”. Eiropas Savienības (ES) valstis samazinot pabalstus un bēgļu plūsmas no šīm valstīm dodas citā virzienā, skaidroja Tavars.

Straujuma arī atbalsta pabalsta apmēra samazinājumu. Runājot par VL-TB/LNNK piedāvājumu, valdības vadītāja teica, ka pabalsts netiks samazināts līdz 49 eiro. Viņa arī uzsvēra, ka šis jautājums jāvērtē kontekstā ar pašvaldību sniegto palīdzību maznodrošinātajiem. Proti, vajadzētu izvairīties no situācijas, ka pašvaldībām būs jāsniedz papildu palīdzība, samazinot pabalstu bēgļiem.

Bēgļu pabalsta apmēru koalīcija pārrunāja jau pirms nedēļas. Jau toreiz partneriem nebija konceptuālu iebildumu pret ierosinājumu samazināt pabalstu bēgļiem. Tomēr IeM un Labklājības ministrijai bija nepieciešams pārbaudīt, vai tas nebūtu pretrunā ar ES regulām vai direktīvām.

Pašlaik bēgļiem noteiktā pabalsta apmērs ir 256 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Palasot ziņas rodas iespaids ka neviens nestudē vēsturi, un ir tālu no patiesās kristietības, un uzvelt vainu ka mēs esam vainīgi pie tā, kas tur notiek, tad mans viedoklis ir tāds ka tur cīnās par varu un naudu vairākas grupas, kam ir savi atbalstītāji, kur cīņa vienmēr cieš cilvēki parastie, bet viņi savu ticību uztur uz uzspiešanu, ne tur ir patiesa mīlestība, Ja būtu mīlestība un piedošana, tad tā nelītu asinis, bet kur ir atriebība un naids līst asinis, ja Jūs būtu studējuši zinātu kailo patiesību cik nezēlģi tika ieviests Islams, kristiešiem ir pienākums aizstāvēt savus tuvākos, ja viņi to nedara viņi pārkāpj mīlestības bausli. un tie kuri stāsta ko citu ir tukši pļāpātāji

  2. Begliem paredzetais pabalsts ir jasamazina lidz minimumam , lai viniem nebutu nekada velesanas te Latvija palikt. Merkis 0 beglu Latvija.

Draugiem Facebook Twitter Google+