Laukos
Bizness

Kokskaidu granulu ražotājs “Graanul Pellets” pērn iedzīvojas zaudējumos0

“Graanul” produkcija. Foto: LETA

Smiltenes novada Launkalnes pagastā reģistrētā kokskaidu granulu ražotāja SIA “Graanul Pellets” pagājušajā gadā strādāja ar 24,18 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 38,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi bija 216 855 eiro pretēji 1,581 miljona eiro peļņai pirms gada, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā “Graanul Pellets” saimniecisko darbību galvenokārt ietekmēja zemais izejmateriālu piedāvājums, kā arī zemais granulu pieprasījums saistībā ar pārprodukciju granulu tirgū pagājušā gada sākumā.
Šī iemesla dēļ uzņēmuma ražošanas apmēri pagājušā gada pirmajā ceturksnī stipri saruka. Savukārt uzņēmuma darbību otrajā pusgadā ietekmēja nokrišņu daudzums vasaras un rudens sezonā krietni virs vidējās normas, izraisot problēmas mežsaimniecības nozarē. Nemitīgo plūdu dēļ bija apgrūtināta mežizstrāde un piegāde no mežiem līdz kokzāģētavām un citiem kokapstrādes uzņēmumiem. Līdz ar to “Graanul Pellets” saskārās ar izejmateriālu trūkumu un ražošanas apmēri samazinājās.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka aizvadītajā gadā uzņēmums galvenokārt ražoja industriālās klases kokskaidu granulas, kas veidoja 84% no produkcijas apmēriem. “Premium” klases granulas aizvadītajā gadā uzņēmums saražoja nelielā apmērā. Lielāko daļu produkcijas kompānija caur AS “Graanul Invest” grupas pārdošanas tīklu eksportēja uz Zviedriju, Dāniju un Apvienoto Karalisti.

2018.gadā kompānija plāno nedaudz audzēt ražošanas un pārdošanas apmērus salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā uzņēmums strādāja ar 39,102 miljonu eiro apgrozījumu un 1,581 miljonu eiro peļņu.

“Graanul Pellets” reģistrēta 2009.gadā, pamatkapitāls ir 2842 eiro. Uzņēmums pieder igaunijas kompānijai “Graanul Invest”, kas ir lielākā kokskaidu granulu ražotāja Eiropā un kuras galvenie uzņēmējdarbības veidi ir cietā bio kurināmā un enerģijas ražošana.

LA.lv