Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Koku novērtējums: kāda atšķirība starp lietkokiem un malkas kokiem? (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kāda ir atšķirība starp lietkokiem, puslietkokiem un malkas kokiem pēc tehniskā labuma? IVARS VALKAS NOVADĀ

Valsts meža dienesta Mežsaimniecības daļas vadītājs Normunds Knēts skaidro, ka koku iedalījums pēc tehniskā labuma ir nosacīts, jo ietver daudz dažādu nianšu. No lietkokiem var iegūt labāko un dārgāko sortimentu – zāģbaļķus, finierklučus, arī papīrmalku un taras klučus. Malkas koki ir tie, kas nav izmantojami lietkoku sortimentam un paliek pāri – tātad malka. Puslietkokos ir gan lietkoksnes daļa (stumbra daļa, no kā iegūst lietkoksnes sortimentu), gan stumbra daļa, kas der tikai malkai.

Pastāv prasības katram sortimentam, taču šādu informāciju Valsts meža dienests ikdienā neizmanto un to var iegūt, piemēram, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē. Informācija ir apjomīga, specializēta un plašai publikai lasīšanai nepiemērota, tāpēc praksē kokmateriālu pircēji definē vienkāršotas prasības iepērkamo kokmateriālu kvalitātei.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Ko šie mahinātori var gvelst stulbības? Mums cenas katrs skrūvē pēc savas vajadzības, jo paši grib ātri būt bagāti. Pat skaidu briketes maksā tik pat, cik lietkoksne, bet ās taču ir ražošanas pārpalikums!

 2. pietiek melu !!! . Atbildēt

  Knēts pats ir nosacīts !
  MELO KA AUSIS KUST !!!
  Viss ir mērvienībās precīzi izteikts !
  Ja kādā “apskatā” tas ir nesaistīti haotiski izvietots, tad tā ir tā skribenta problēma !

 3. LVM darboņiem rokas vajadzētu noraut par kokmateriālu bojāšanu. Lai iet mācās no privātajiem, kā pēdējo sulu izspiest no koka.

"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (11)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+