Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Koku novērtējums: kāda atšķirība starp lietkokiem un malkas kokiem? (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kāda ir atšķirība starp lietkokiem, puslietkokiem un malkas kokiem pēc tehniskā labuma? IVARS VALKAS NOVADĀ

Valsts meža dienesta Mežsaimniecības daļas vadītājs Normunds Knēts skaidro, ka koku iedalījums pēc tehniskā labuma ir nosacīts, jo ietver daudz dažādu nianšu. No lietkokiem var iegūt labāko un dārgāko sortimentu – zāģbaļķus, finierklučus, arī papīrmalku un taras klučus. Malkas koki ir tie, kas nav izmantojami lietkoku sortimentam un paliek pāri – tātad malka. Puslietkokos ir gan lietkoksnes daļa (stumbra daļa, no kā iegūst lietkoksnes sortimentu), gan stumbra daļa, kas der tikai malkai.

Pastāv prasības katram sortimentam, taču šādu informāciju Valsts meža dienests ikdienā neizmanto un to var iegūt, piemēram, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē. Informācija ir apjomīga, specializēta un plašai publikai lasīšanai nepiemērota, tāpēc praksē kokmateriālu pircēji definē vienkāršotas prasības iepērkamo kokmateriālu kvalitātei.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Ko šie mahinātori var gvelst stulbības? Mums cenas katrs skrūvē pēc savas vajadzības, jo paši grib ātri būt bagāti. Pat skaidu briketes maksā tik pat, cik lietkoksne, bet ās taču ir ražošanas pārpalikums!

 2. pietiek melu !!! . Atbildēt

  Knēts pats ir nosacīts !
  MELO KA AUSIS KUST !!!
  Viss ir mērvienībās precīzi izteikts !
  Ja kādā “apskatā” tas ir nesaistīti haotiski izvietots, tad tā ir tā skribenta problēma !

 3. LVM darboņiem rokas vajadzētu noraut par kokmateriālu bojāšanu. Lai iet mācās no privātajiem, kā pēdējo sulu izspiest no koka.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+