Kultūra
Mūzika un deja

Koncertā Lāčplēša dienai – latviešu spēka dziesmas un dejas0

Publicitātes attēls

10. novembrī Arēnā Rīga koncertuzvedumā “Laika vārti” skanēs pēdējo 30 gadu Latvijas spēcīgākās dziesmas un tiks izdejotas spēka dejas, informē koncerta producente Maira Miķelsone.

Uzvedumā par Latvijas brīvības stāstu ar skatu nākotnē piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, solisti Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Annmary, Rīgas Doma zēnu koris, koris “Anima”, grupas “Skyforger” un “Pērkons”, deju kolektīvs “Katvari” un daudzi citi.

“Patriotu nedēļā, dienu pirms Lāčplēša dienas, kad atcerēsimies tieši pirms simts gadiem Rīgā notikušās brīvības cīņas par Latviju, “Arēnā Rīga” notiks koncertuzvedums, kas izstāstīs Latvijas brīvības stāstu no šodienas skatu punkta, vienlaicīgi aicinot droši skatīties uz nākotni. Sadziedoties mudināsim ikvienu rast spēku sevī, celties, neapstāties cīnīties un nekad neaizmirst to, ko mūsu vecvectēvu drosme un mīlestība par savu zemi ir mums devusi,” skaidro koncertuzveduma režisors Māris Bezmers.

Koncertā izskanēs latviešu tautai nozīmīgās melodijas, ko papildinās īpašas gaismu spēles un projekcijas.

Komponists Mārtiņš Brauns kopā ar Rīgas doma zēnu kori koncertā atskaņojos savu jauno dziesmu ciklu “Dzelžu rota” – tas veltīts Cēsu Pulka Skolnieku rotai, kas arī piedalījās Bermonta kaujās.

Saistītie raksti

Solistu Daumanta Kalniņa, Zigfrīda Muktupāvela, Aijas Vītoliņas un Anmary izpildījumā Latvijas stāsts izskanēs kā stāsts par zēnu, kas izaug par īstu vīru, izejot cauri dažādiem dzīves posmiem, gūstot dažādu pieredzi, emocijas, pārdzīvojumus un atziņas.

Koncerta muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns. Viņš kopā ar savu grupu rūpēsies par muzikālo pavadījumu. Tautas deju ansamblis “Katvari” izdejos dejas Agra Daniļēviča horeogrāfijā. Koncertuzveduma otrajā daļu piepildīs grupas “Pērkons” un “Skyforger”.

LA.lv