×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Kopš lokauta sākuma par darbu Eiropā vienojušies vairāk nekā 60 NHL hokejistu

ness3

Nedēļu pēc lokauta sākuma Nacionālajā hokeja līgā (NHL) vairāk nekā 60 spēlētāju ir vienojušies par spēlēšanu Eiropā, taču tas ir būtiski mazāk nekā iepriekšējā darba konflikta laikā, pirmdien rakstīja ASV avīze “The New York Times”.

Iepriekšējā lokauta sākumā 2004./2005.gada sezonā nedēļas laikā no NHL pāri okeānam pārcēlās vairāk nekā 200 spēlētāju. Ziemeļamerikā hokeja apskatnieki uzskata, ka pašlaik pieticīgāka darbaspēka plūsma ir saistīta ar spēlētāju pārliecību par lokauta relatīvi nelielo ilgumu. Savukārt 2004.gadā NHL Spēlētāju asociācija (NHLPA) jau iepriekš brīdināja, ka sezona strīdā par kolektīvā darba līguma nosacījumiem varētu nenotikt.

NHL 2003./2004.gada sezonā darbojās ar 273 miljonu dolāru zaudējumiem, taču pagājušajā sezonā NHL ienākumi bija 3,3 miljardi dolāru, un NHLPA paļaujas, ka nokaut putnu, kas dēj zelta olas, negribēs ne spēlētāji, ne klubu īpašnieki, un dažu nedēļu laikā tiks rasts kompromiss.

“The New York Times” vēstīja, ka 1.oktobrī NHL un NHLPA varēt atsākt oficiālas sarunas, lai gan trešdien gaidāms līgas paziņojums par pirmssezonas otrās nedēļas atcelšanu.

Visvairāk NHL spēlētāju pagaidām pārcēlušies uz Kontinentālo hokeja līgu (KHL), kur līgumus parakstījuši 13 hokejisti, tostarp Kaspars Daugaviņš vienojies ar Rīgas “Dinamo”. Taču, spēlētājiem bieži vien izvēloties spēlēt dzimtenē, astoņi hokejisti parakstījuši līgumus ar Čehijas klubiem, bet piecus viesstrādniekus piesaistījušas Šveices komandas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+