Kultūra
Mūzika

Koru olimpiādē šodien skanēs Čempionu koncerti un lielkoncerts Mežaparkā 16


“The Old Joes’ Choir” no Šrilankas saņem zelta medaļu un titulu ”Pasaules koru olimpiādes čempions 2014” kategorijā ”Barbershop kori”.
“The Old Joes’ Choir” no Šrilankas saņem zelta medaļu un titulu ”Pasaules koru olimpiādes čempions 2014” kategorijā ”Barbershop kori”.
Foto: LETA

Šodien Koru olimpiādē risināsies divi Čempionu koncerti, kurus tiešraidē rādīs arī Latvijas Televīzija, un lielkoncerts Mežaparka estrādē, kurā piedalīsies 15 000 dziedātāju, vēsta “Pasaules koru olimpiādes 2014” sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Salna.

Noslēdzoties Pasaules koru olimpiādes otrajai apbalvošanas ceremonijai, kļuvuši zināmi visi kori, kas šodien uzstāsies divos Čempionu koncertos. Katrs koris, kas savā kategorijā ieguvuši Pasaules koru olimpiādes čempiona titulu, uzstāsies ar 15 – 20 minūšu priekšnesumu, demonstrējot savu labāko sniegumu.

Abi Čempionu koncerti sāksies plkst. 15, savukārt Latvijas Televīzijā būs vērojama tiešraide no LU Aulas, bet koncertu no Rīgas Kongresu nama televīzia raidīs ierakstā sākot no plkst. 17.

Koncertā LU Lielajā Aulā piedalīsies bērnu kori, barbershop kvarteti, jauniešu vīru kori, jauktie kori, sieviešu kori, spiričueli, sakrālā mūzika ar pavadījumu.

Koncertā Rīgas Kongresu namā piedalīsies vīru kori, barbershop kori, zēnu kori, viendabīgie jauniešu kori, jauktie jauniešu kori, skatuviskā tautas mūzika, popmūzikas / šovu kori.

Savukārt vakarā plkst. 21 Mežaparka Lielajā estrādē sāksies lielākais Pasaules koru olimpiādes koncerts, kurā 10 000 Latvijas dziedātāju līdzas stāsies 5000 koristi no visas pasaules. Latviešu Dziesmu svētku klasisko repertuāru šoreiz papildinās gan opermūzika, gan spiričuelu dziedājumi, gan visiem labi zināmas un populāras melodijas.

Lielkoncerta dalībnieki tam gatavojušies vairāk nekā pusgadu, dažādās pasaules vietās regulāri sanākot uz kopmēģinājumiem, lai koncertā atskaņotu mūziku no dažādiem kontinentiem, dažādās valodās, bet vienotā izpratnē par mūzikas īpašo spēju tuvināt tautas un kultūras.

Šī būs pirmā reize, kad Mežaparkā pulcējas tiks liels dziedātāju skaits no visas pasaules. Aptuveni tukstoš ārvalstu dziedātāju izpildīs visu koncerta programmu, jo iemācījušies arī daudzās latviešu dziesmas, savukārt pārējie ārvalstu viesi pievienosies koncerta noslēguma daļā, izpildot gan Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, gan Ērika Ešenvalda komponēto 8.vPasaules koru olimpiādes himnu – “My song”.

Pasaules koru olimpiādes Lielkoncertā Mežaparkā uzstāsies Japānas bungu grupa “Yamato, drummers of Japan”, profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, Raimonds Pauls, postfolkloras grupa “Iļģi”, dūdu un bungu grupa “Auļi”, Kristaps Krievkalns ar grupu, Brauns, Intars Busulis, Laima Jansone un citi Latvijas mūziķi.

Lielkoncerta laikā Mežaparka Lielajā estrādē laikā šodien no plkst.8 līdz diviem naktī tiks noteikti satiksmes ierobežojumi Mežaparkā, informē LETA. Nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme Ostas prospekta posmā no Viestura prospekta līdz Atpūtas alejai, izņemot transportlīdzekļus ar speciālām atļaujām un vietējo iedzīvotāju transportlīdzekļus, kā arī Meža prospekta posmā starp abiem krustojumiem ar Siguldas prospektu, izņemot sabiedrisko transportu.

Saistītie raksti

Transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt šajā laika posmā būs liegts Ostas prospekta posmā no Viestura prospekta līdz Atpūtas alejai, Meža prospekta posmā starp abiem krustojumiem ar Siguldas prospektu, Kokneses prospekta posmā no Meža līdz Siguldas prospektam un Janševska prospekta posmā no Meža prospekta līdz Atpūtas alejai.

Savukārt, lai nodrošinātu koncerta apmeklētājiem iespēju pēc koncerta ērti nokļūt mājās, Rīgas Satiksme (RS) sola nodrošināt intensīvāku 9. un 48. autobusa, 3. trolejbusa un 11. tramvaja kustību. Turklāt pasākuma apmeklētāju ērtībām tiks organizēti papildu reisi 4., 5., 6., 7., 10. tramvaja maršrutos, 9., 14., 15., 17., 18., 22. un 27. trolejbusa maršrutos, 3., 11., 18., 24., 25., 37., 40., 50., 51. un 53. autobusa maršrutos. Attiecīgie reisi tiks organizēti līdz plkst.2 no pilsētas centra, lai tie pēc iespējas apkalpotu lielāko daļu pilsētas mikrorajonu, uzsver RS.

LA.lv