×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Kozlovskis: Pašlaik “Vienotības” dienas kārtībā citu kandidātu bez Āboltiņas neesmu redzējis (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas "Vienotība" pārstāvji - iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (no kreisās), partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu, kurā pārrunāja bēgļu uzņemšanas jautājumu.

Ja runājam tikai un vienīgi par partiju “Vienotība”, tad pašlaik mums dienas kārtībā ir partijas vadītāja Solvita Āboltiņa (V) – citu kandidatūru vēl neesmu redzējos, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Tā ministrs atbildēja uz jautājumu, vai redz partijā cilvēku – premjera amata kandidātu, kuram, kā vēlas Valsts prezidents Raimonds Vējonis (V), būtu laba reputācija.

Kozlovskis atgādināja, ka viņa lēmums nekandidēt augstajam amatam saistīts gan ar konsultācijām ar nozari, gan sarunām ar ģimeni, gan kopumā apzinoties, “ko tas nozīmē šodien būt premjeram”. “Man pievienotā vērtība būtu lielāka tieši pildot iekšlietu ministra amatu,” teica Kozlovskis.

Vaicāts, kādam tad šodienas apstākļos jābūt Ministru prezidentam, viņš sacīja, ka no premjera tiek gaidīta aktīvāka, izlēmīgāka rīcība. “Acīmredzot, pienācis brīdis, kad vajag spilgtu, izlēmīgu līderi [..],” uzsvēra Kozlovskis.

Vaicāts, vai demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) nav sašķēlusi “Vienotību”, nosaucot viņu par potenciālu premjera amata kandidātu, lai gan viņš pats nevēlas kandidēt, Kozlovskis sacīja, ka “Vienotība” ir daudz kritizēta un bijusi dienas kārtībā, “un sista, ja tā var izteikties”. Tāpēc ir jāstrādā pie šīs situācijas maiņas, jāpanāk atbalsts, teica ministrs.

Kā ziņots, Valsts prezidents šorīt telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka vēlams, lai visiem jaunveidojamās valdības politiķiem būtu laba reputācija un atbalsts sabiedrībā. Tāpat vēlams, lai valdībai būtu visas koalīcijas atbalsts, uzsvēra prezidents.

LETA jau vēstīja, ka Saeimā pārstāvētie politiskie spēki šodien sāks un rīt turpinās konsultācijas ar Valsts prezidentu par jaunās valdības izveidi.

Oficiālās politiskās konsultācijas sāksies apstākļos, kad valdības veidošanas iniciatīva ir atdota “Vienotībai”, bet tā nav oficiāli nosaukusi premjera amata kandidātu, lai arī vairums politiķu par tādu uzskata partijas līderi Āboltiņu.

Politiķi prognozē, ka valdība netiks izveidota ļoti ātri un šonedēļ jaunais premjera amata kandidāts vēl netiks nosaukts. Visticamāk, jaunā valdība tiks izveidota un apstiprināta nākamā gada sākumā.

Demisionējusī Ministru prezidente Straujuma izteica vēlmi, ka premjera amatā labprāt redzētu iekšlietu ministru Kozlovski. Tomēr viņš vakar paziņoja, ka nekandidēs uz premjerministra amatu un vēlas turpināt pildīt pašreizējos pienākumus. Vaicāts, vai viņš atbalstītu “Vienotības” līderi Āboltiņu kā premjerministra amata kandidāti, Kozlovskis intervijā Latvijas Radio norādīja, ka pagaidām viņa ir vienīgais cilvēks, kas paudis gatavību uzņemties šos pienākumus. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka “Vienotība” ir tā, kas uzņēmusies veidot valdību. “Es neredzu citu pretendentu,” noteica Kozlovskis.

Vakar jautājums par jaunās valdības veidošanu pārrunāts arī politisko spēku Saeimas frakcijās. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, komentējot Āboltiņas iespējas ieņemt premjera amatu, vakar sacīja, ka premjeram jābūt augstam uzticības līmenim un ar labu reputāciju sabiedrībā. Citādi Straujumas demisija būs izrādījusies bezjēdzīga, ja vietā nāks vēl negatīvāk vērtēta persona, teica politiķis. Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars vakar pēc frakcijas sēdes norādīja, ka Āboltiņas vadībā pašlaik nav iespējams izveidot stabilu koalīciju.

Ja nebūs partneru vienošanās par “Vienotības” premjera kandidātu, tad ZZS varētu virzīt savu kandidātu, un kuluāros izskanējis, ka par piemērotāko posteņa pretendentu partijas politiķi uzskata zemkopības ministru Jānis Dūklavu (ZZS).

Partiju oficiālās savstarpējās konsultācijas par valdības izveidi notiks nākamnedēļ. Sarunas plānotas arī ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un pariju “No sirds Latvijai”, jo jaunā koalīcija varētu tikt paplašināta. Āboltiņa paudusi, ka koalīcijai jābūt plašākai, bet ZZS un VL-TB/LNNK šo ideju pagaidām nesteidz atbalstīt. Ja koalīcija tiktu paplašināta, kā ticamākais jaunais partneris tiek vērtēta LRA.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rādās ka partijā ir divi virzieni un kompromiss parastajā veidā vairs nesanāk!
    Kaimiņpaps mēdz teikt:Nevar nopirkt to kas nav par naudu dabūnams

  2. Ja “Vienotībai” NAV cita kandidāta kā vienīgi šī nekulturālā būtne, tad jāmeklē koalīcijas citās partijās!??? Vai tad “Vienotība” koalīcijā ir VIENĪGĀ PARTIJA??? VAI tad citās koalīcijas partijās ir dumiķi, KURI NEKO NEVAR??? NETICU, KA NEVIENS CITS NEVAR BŪT PREMJERS!!! NETICU!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+